Havale İşlem Ücreti Almayan Bankalar ?

Ekonominin bel kemiği, finans alanındaki piyasaların desteği olarak karşımıza çıkan finans kuruluşları yani bankalar, gerçekten sağlam ekonomilerin en önemli temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Her türlü bankacılık işlemi teknolojik gelişimler ile birlikte, çok daha kolay ve kısa bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilirken EFT, havale ve aktarımlar konusunda da bankacılık hizmetlerinin son yıllar içerisinde olağanüstü bir görüntü oluşturduğunu söyleyebiliriz. Gelişmiş bilgisayar teknolojisi, insanların ellerindeki cihazlar ve özellikleri, akıllı telefonlarla birlikte, bankacılık sistemine iştirak konusunda yöntemlerini daha da çok artırmaktadır. İnternet bankacılığı ve mobil işlemler konusundaki giderek alternatifi çoğalan seçenekler, pek çok insanın bankacılık sektörü hizmetleri konusunda daha geniş bir yelpazede yararlanmasına destek sağlamaktadır.

Bankaların hizmetleri konusunda ve anlayışları bakımından birbirinden farklılıklar göstermesi, elbette ki kurumsal yapı ve aldıkları prensip kararlarıyla da yakından alakalıdır. Cepten cebe ya da internet bankacılığından cebe yapılacak havale yöntemleri, pek çok bankanın modern ve gelişmiş bankacılık sistemi çalışmaları içerisinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Son derece donanımlı yapılarıyla gelişmiş bilgisayar programlarını çalışma prensiplerine katan bankacılık sektörü çalışanları, verdikleri hizmet kalitesi ile birlikte de önemli bir yarış içerisine girmişlerdir. İnsanları kendine çekme konusunda yeni fırsatlı avantaj sunumlarıyla birlikte, çok önemli özellikleri temsil eden bu kuruluşların, özellikle cebe havale noktasında yeni ve özel çalışmaları da son derece ilgi çekici bir boyuta ulaşmıştır. Eğer günümüzde hangi bankalarda cebe havale var diye soracak olursak, gerçekten bu konuda alternatiflerin giderek arttığını ve pek çok bankacılık işletmesinin benzer konularda önemli çalışmalar yürüttüğünü söyleyebiliriz. Garanti Bankası’nda hesabı olan insanların, bu bankanın hesap avantajlarını ve hizmet kapsamında kullanmaları çok daha kolaydır. Her türlü EFT ve havale konusundaki yeni ve modern kullanımları, Garanti Bankası’nı pek çok bankadan önde tutmakta ve hizmetleri ile kendini göstermektedir. Ziraat Bankası da özellikle son yıllarda içerisinde cebe havale noktasında gerçekleştirdiği işlemlerle dikkat çekmiş, oldukça sağlam ve karakterli bir kurulmuş olmasının yanı sıra, teknoloji kullanımıyla da insanların gözüne giren bir bankacılık sistemi ile çalıştığını insanlara göstermeye devam etmiştir. Denizbank kredi ve kullanımları konusundaki avantajlarla birlikte, Fastpay uygulamasıyla bu konuda bir çığır açmış, insanların akıllı telefonlarıyla yönettikleri hesapları sayesinde, her türlü havale ve diğer işlemleri çok daha kolay gerçekleştirmelerine yardımcı olmuştur.

Sürekli yeni finansal anlamdaki destekli yatırım unsurlarının bankacılık sektörüne sağladığı destek içerisinde ING bank, Odeabank ve diğer kuruluşların da nitelikli sunumlarla birlikte, bu sektör içerisinde yer aldığını gözlemlemek çok zor olmamıştır. Bazı bankaların teknoloji kullanımındaki hassasiyetleri, müşterilerin daha sistemli ve kolay ulaşımı noktasında, yeni ve özellikle çalışmalarını ön plana çıkarmasına neden olmuştur. Özellikle internet bankacılığı, insanların akıllı cihazlarıyla rahatlıkla ulaştıkları bir sitemi temsil ederken, hesaplarını ve bütün banka ilişkilerini buradan yürüten insanlar, bu konuda hizmet anlayışı noktasında çok önemli kolaylıklardan yararlanın hale gelmişlerdir. Cepten cebe havale ya da hesaptan yine cebe havale yöntemleri konusunda da yeni ve nitelikli sunumları insanların önüne sunan bankaların bazıları, bu konuda aldıkları komisyon ücreti ile gerçekten müşterilerin hoşuna gitmeyen bir sonucunda ortaya koymaktadırlar. Ziraat Bankası son yıllar içerisinde modern bankacılık ve gelişmiş sistemler konusunda yaptığı yatırımların yanı sıra, özellikle bu tür işlemlerden ekstra para alımı ile birlikte, müşterilerin memnuniyetinden uzak davranış sergilemektedirler.

Finansbank kredi ve diğer imkânlar konusundaki kolaylık avantajlarını bankacılık hizmetleri ile desteklediği gibi, bu tür pratik ve basit işlemleri noktasında da gerçekten insanlara çok önemli hizmet sunumlarında bulunan bir bankacılık sistemini temsil etmiştir. Ülkemizde ve dünyanın gelişmiş ülkelerinde ekonominin önemli bir yükünü çeken finansal anlamdaki sektörel destekleri ile birlikte, hem insanlara hem de ekonomilere sağladıkları katkılarla ön plana çıkan bankalar, yeni ve nitelikli sunumlarla sürpriz işlemleri, insanların hayatına kazandırmaya devam etmektedirler. Gelişmiş yazılım programlarının kullanma noktasında bu sektöre gelişimin oldukça cesaretli yaklaşımları, insanların bilgisayarlar, tabletler hatlı akıllı telefonlarla birlikte, yeni işlemler konusunda özel niteliklere ulaşımını çok daha mümkün ve kolay hale getirmiştir. Bankaların havale ve EFT noktasındaki özellikle ATM merkezlerinden sağladıkları kartsız giriş sistemi ile İban numarası ve bazı özel uygulamalarla gerçekleştirdikleri havale yöntemleri, insanların hesap konusundaki alacak verecek durumlarını da en uygun noktaya taşımaktadır.

 

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Havale İşlem Ücreti Almayan Bankalar ? için 5 cevap

 1. Emrah der ki:

  Bildiğim kadarıyla şuanda sadece enpara bu işlem için ücret almıyor.

 2. Fedai der ki:

  Bu konuda tüm bankaların çalışmasının olması gerekiyor sadece enpara yapmakta bu işlemi ücretsiz olarak.

 3. Fehim der ki:

  Bankalar havale ücretlerinde sürekli bi değişkenlik gösteriyor bu konuda bankaların bir ortak karar alması gerektiğini düşünüyorum.

 4. Fehmi der ki:

  Havale ücretleri Türkiye’de sabitlenmesi gerekiyor bu konuda merkez bankası bir çalışma düzenleme yapması bekleniyor.

 5. Feleytun der ki:

  100 TL altında havale ücretleri oldukça iyi fakat 100tl üzerinde havale ücretleri çok fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir