Hazır Kredi Limiti Nasıl Yükseltilir?

Bankalar artık müşterilerinin pek çoğuna istedikleri anda kullanmaları için hazır kredi limitleri tanımlamaktadır. Özellikle de kredi notu yüksek olan kişilere yönelik yüksek limitli hazır kredi tutarları tanımlanmaktadır. Ancak kişinin kredi notu ortalaması düşükse buna paralel olarak hesabına tanımlanan kredi tutarı da düşürülmektedir. Hazır kredi limitlerinin yükseltilmesini isteyen kişilerin ise kredi limiti yükseltme başvurusunda bulunması gerekir.

Kredi Notu Ortalaması Sorgulama

Ancak bu talebin olumlu sonuçlanabilmesi için mutlaka kredi notu ortalamanızın belirli bir seviyede olması gerekir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılması gerekir. Bu öğrenilen kredi notu ortalamasına ve kişinin aylık gelir tutarına göre değerlendirmede bulunulabilir. Önemli olan kişinin bankaya güvenilir olduğunu ödemeleri ve harcama tutarları ile yansıtılabilmesidir.

Bunu başaran kişilerin kredi notu ortalamaları yükselirken aynı zamanda yükselen kredi notuna paralel olarak hazır kredi limitleri de yükseltilmektedir. Kredi notu sorgulaması için Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi aynı zamanda Turkcell kredi notu sorgulaması ve Avea kredi notu sorgulaması hizmetlerinden de yararlanmanız mümkündür. SMS kredi notu sorgulaması için kimlik numaranızı yazıp daha sonra doğum yılınızı yazıp 1122 numarasına yollamanız mümkündür.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hazır Kredi Limiti Nasıl Yükseltilir? için 4 cevap

 1. Teoman der ki:

  Kredi limitinizi yükseltmek için müşteri hizmetine danışmanız yeterli olucaktır.

 2. Tercan der ki:

  Hazır bir krediniz varsa müşteri hizmetlerinden başvurunuzu yaptıktan sonra limitinizi yükseltebilirsiniz.

 3. Tevfik der ki:

  Kredi limitinizi arttırmak için yapmanız gereken sadece bankadan müşteri temsilcisiyle görüşmek.

 4. Tezcan der ki:

  Kredi notunuz eğer oldukça yüksekse kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir