Hazır Kredi Nedir, Hazır Kredi Limiti Nasıl Belirlenir?

Bankaların müşterilerinin hiçbir başvuruda bulunmadan onların istedikleri anda kullanmaları için hazırda tuttukları kredi limitlerine hazır kredi adı verilmektedir. Kullanılacak olan hazır kredi limiti ise kişinin kredi notu performansı ve aylık belgelenebilir gelir ortalamasına bağlı olarak belirlenir. Burada önemli olan hazır kredi limiti tanımlanan kişinin bankalara olan kredi borçları ve kredi kartı ödemesi düzenidir.

Borcunu düzenli ödeyen kişiler için tanımlanan kredi limitleri her zaman daha yüksek olacaktır. Bankaya hazır kredi başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Banka zaten kredi limitini kendisi hazırladığı için bu kredinin adı hazır kredidir. İnternet şubesi kullanıcıları için hazır kredi limitinin anlamı çok daha yüksektir. Çünkü hesaplarına tanımlanan bu kredi sayesinde şubeye gitmeden kredi kullanımı sağlanır.

Yine hafta sonu kredi kullanmanız bile bu özel kredi tanımlaması ile mümkün kılınmaktadır. Yani ihtiyaç duyduğunuz her an internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak bu kredinizi kullanabilir, hesabınıza geçilen tutarı hemen kullanmaya başlayarak acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Burada önemli olan hazır kredi sorgulaması yapılarak böyle bir limitin adınıza tanımlanıp tanımlanmadığını sorgulamaktır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir