Hibe Kredi Nasıl Alınır 2016 ?

Üretimi ve piyasa canlılığını destekleyen devlet, kredi konusunda da oldukça önemli ve avantajlı sunumlarda bulunmaktadır. Özellikle girişken yapısıyla ekonomi sektörünü canlandıracak olan ve bunda kendine güvenen girişimciler, hibe ve kredi konusunda da avantajlı bir konuma sahiplerdir. 2016 yılında yeni şartlar oluşumu, kanun ve kararnamelerle sabit bir şekilde uygulamaya konulurken, pek çok kişinin bu konuda daha cesaretli bir girişimci olması, bu durumdan olumlu şekilde yararlanmaları manasına gelecektir.

Tarım ve hayvancılığın yanı sıra, iş kurma konusunda potansiyeli olan her girişimci, bu yeni mevcut sistemlerden yararlanabilir. Özellikle gençler ve ev hanımları için, devlet desteği hem faizsiz kredi hem de hibe adı altında belli bir miktarın bağışlanması da bu alanda girişimcileri daha çok kamçılayıp, cesaret vermektedir. Gerekli hazırlıkları yaparak, bir iş projesini hayata geçirmek için, evrakların tamamlanması, müracaat koşullarının oluşması anlamına gelebilir.

Eğer gerçekten ve sektöre yatırım amaçlı olarak bir girişimde bulunulacaksa, devletin bu konuda kredi vermeye hazır olduğunu, hatta hibe kredi avantajlarından da yararlanıldığını söylemek mümkün. Özellikle 30 bin lira civarındaki hibenin yanı sıra, 70 bin lira tutarındaki faizsiz kredi de bu konuda girişimcileri daha çok kendine çekmektedir. Ev hanımlarının sosyal hayata kazandırılması projesi ile iş hayatında da onlara aktif görevler verilmesi bir devlet politikası olmakla birlikte, projeler içerisinde de çok önemli bir yer tutmuştur.

Onlara cesaretlendirecek girişimler içerisinde, hiç şüphe yok ki nakit ihtiyacı ve projelerinin maddi olarak masraflarının karşılanması da büyük önem taşımaktadır. Devletin verdiği bu özel kredi sayesinde, özellikle bayanların ve ev hanımlarının daha fazla iş hayatına atılması sağlanmaktadır. Hibe kredi nasıl alınır 2016, amaçlanan bu yolda insanlara sunulan kredi imkânları, onları cesaretlendirdiği gibi, üretim ve piyasa ekonomisine canlılık konusunda da aktif hale getirdiğini söylemek mümkün.

Proje hazırlanması ve evrakların tamamlanması, gerçek manada işe yatırım yapıp yapmayacak insanların ayrılmasında önemlidir. Elbette ki herkesin bu konuda kredi başvurusu yapmak istemesi illa ki bu kredi alacağı anlamına gelmez. Belli bir iş projesi ile başvuruda bulunan insanların, KOSGEP müracaatlarında yapılan değerlendirmeler, kredinin verilip verilemeyeceği konusunda da kısa zamanda sonucu ortaya koymaktadır. Özellikle ülkenin ihtiyacı olan sektörel gelişimlere yapılacak dokunuşlar, devleti bu konuda daha girişken bir yapıya sokarken, bireylerin bu gelişimlerden etkilenmesi ve pozitif olarak kullanması, son derece olumlu sonuçları doğurmuştur. Aile bütçelerine de hanımların son dönemlerinde önemli derecede katkı yapması hesaplanırken, bunu, onlara verilecek destek ile birlikte iş hayatına yansıtma girişimleri de son derece olumlu sonuç vermiştir. KOSGEB ve kanun hükmünde çıkan kararlarla desteklenen uygulamalar, pek çok girişimciyi yatırımcı pozisyonda getirmiş, devletin verdiği destekle birlikte, iş imkânları daha geniş yelpazeden insanların değerlendirmesine sunulmuştur.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hibe Kredi Nasıl Alınır 2016 ? için 5 cevap

 1. Levent der ki:

  Hibe kredi alabilmek için tüm belgelerinizi hazırladıktan sonra sadece projenizi kabul ettirmeniz kalıyor.

 2. Lezgi der ki:

  Kredi kullanacağınızda tüm belgelerinizin eksiksiz olması gerekiyor. Belgelerinizi tamamladıktan sonra başvuru yapmanız yeterli olucaktır.

 3. Lider der ki:

  Hibe kredisi alırken dikkat etmeniz gereken başvurunuzu doğru yapmanız gerekiyor.

 4. Lisa der ki:

  Başvurularınızda dikkat etmeniz gereken ne üzerine belgelerinizi doğru hazırlamanız ve kosgep uzmanlarından destek almalısınız.

 5. Liva der ki:

  Kosgep üzerinden hibe kredisi almak istiyorsanız eğer belgelerinizi eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir