Hiç Kredi Çekmedim, Kredi Notum Sıfır

Bankalar kredi başvurularını değerlendirme aşamasında ilk olarak kredi notu ortalamasını temel alırken ne yazık ki daha önce hiç kredi çekmedim diyen müşterilerini bu nedenle oldukça zorlamaktadır. Kredi notum sıfır diyen kişilerin kredi onayı almaları mümkün olmadığı için ilk yapılması gereken kredi notu yükseltme teknikleri kullanarak kredi onayı alma şansını arttırmaktır.

Bunun için ilk yapmanız gereken ilk kez kredi çekmek istiyorsanız öncesinde herhangi bir bankada vadesiz hesap açtırmak için başvuruda bulunmaktır. Banka hesabı açtığınız anda size düşük limitli bir kredili mevduat hesabı da açacaktır. Bu hesabı ve vadesiz hesabınızı düzenli olarak kullanın. Kredili mevduat hesabını aktif olarak kullanın ve borcunuzu asla gecikmeye düşmeden mutlaka düzenli olarak yatırmaya çalışın. Bunun ardından ilk kez kredi kartı almak için kredi kartı başvuru formu doldurun.

Kredi kartınızı da yine düzenli olarak kullanın ve borcunuzu düzenli ödeyin. Tüm faturalarınızı ve otomatik ödeme talimatlarını hesabınızdan ya da kredi kartınızdan yapın. Yine kredi kartınız yoksa dahi tüm alışverişlerinizi bankamatik kartı ile ödeyin. Bu sayede kredi notu ortalamanız yükselecek ve kredi onayı almanız mümkün olacaktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir