Hsbc Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik sisteminin en büyük özelliği kamu sosyal güvenlik sistemini tamamlamasıdır. Katılımcılarına ilerleyen yıllarda düzenli emeklilik geliri imkanı sağlayan bir tasarruf sistemi olarak dikkat çekmektedir. HSBC bireysel emeklilik sistemi belli bir özelliği ve kolaylığı olan bir sistemdir.

HSBC Bireysel Emeklilik Sisteminin Özellikleri ve Kolaylıkları Nelerdir?

HSBC bireysel emeklilik sistemine 18 yaşını doldurmuş medeni haklarını net bir şekilde kullanabilen herkes katılabilmektedir. Kanunlar önünde reşit olan ve kimlik yetisi olan herkes bu sistemden yararlanabilir. Emeklilik hakkına sahip olan katılımcılar birikimlerini arzu ederlerse emekli maaşı olarak isterlerse toplu para olarak alabilirler. Bu sistemde tamamen katılımcının isteği ve arzusu önemlidir.

Toplu para ihtiyacı olanlar bir anda birikimlerine sahip olabilmektedirler. Ancak toplu para ihtiyacı olmayanlar aylık emekli maaşı şeklinde paralarını çekebilmektedirler. Katılımcıların bu sistem içerisinde yapacakları katkı payı ödemeleri bireysel emeklilik hesaplarında izlenir ve emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilerek kazanç elde edilir. Devlet bireysel emeklilik hesaplarına ödenen katkı payları için % 25’ine karşılık gelen ücreti devlet katkısı olarak katılımcı adına ödemektedir. 2016 yılı için devlet katkı payının üst sınırı yıllık asgari brüt ücret olan 19.764 TL’nin %25’i kadar olmaktadır.

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvurulmaktadır?

Kişiler, bireysel emeklilik sitemine katılmak istediklerinde Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş acentesi olan HSBC Bankası şubelerinden bireysel emeklilik aracı lisansı olan bireysel müşteri temsilcileri, mevcut gelir düzeyleri, hayat standartları ve emekliliğe yönelik beklentileri doğrultusunda kişiler en uygun teklifler ile fırsatlar sunmaktadır. Kişilerin teklifleri kabul etmesi durumunda bireysel emeklilik hesapları görevliler tarafından açılmaktadır. Bireysel emeklilik günümüz şartlarında ek bir gelir elde etmek için uzun vadeli yatırım sistemidir. Özellikle yaşlılık dönemlerinde tek bir emeklilik maaşının yetmediği durumlarda bireysel emeklilik sisteminin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır.

Bu yazı Hsbc kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir