İkinci El Araç Kredisi Nasıl Alınır ?

 

İnsanların gerçekleştirmek istediği hayalleri sıralayacak olursak bunların en başında araç sahibi olmak istemeleri gelmektedir. İster ikinci el ister sıfır olsun insanlar ayağını yerden kesecek bir otomobil sahibi olmak ister. Ülkemizde vatandaşların bu ihtiyaçlarına cevap verecek kurumların başında bankalar ve finansal kuruluşlar gelmektedir. Sıfır araçlar için çok sayıda kampanya yapılırken, ikinci el araçlar için çok fazla kampanya yapıldığına şahit olmayız. Her ne kadar reklamı ve duyurusu yapılmasa da ikinci el araçlar için de çeşitli kampanyalar düzenlenmektedir.

Beğendiği araca sahip olmak isteyen insanlar elinde bulunan meblağının dışında kalan kısmı için bankalar üzerinden ikinci el araç kredisi veya kredi kartı üzerinden bir ödeme planı belirleyebilir. Almak istediği aracı belirledikten sonra nüfus cüzdanı, maaş bordrosu ve araç ruhsatı ile birlikte banka şubesine gidilmesi yeterlidir. Burada bulunan müşteri temsilcisi ile görüşüp kredi talebini iletmesi yeterli olacaktır. Bankalar ikinci el araç için en az 3 ay en fazla 48 ay vade imkanı sunmaktadır. Kredi almaya karar verecek olan kişinin aylık ödemeleri kendisine göre ayarlaması mümkündür.

İkinci el araç kredisi almanın bir diğer yolu ise galeri veya satış kuruluşların sağlayacağı kredilerdir. Bankalara nazaran daha zahmetsiz olan bu uygulama için bireylerin olur vermesi kredi kullanımı için yeterli olacaktır. İkinci el araç kredisi almak sıfır araç kredisine göre biraz daha zor olsa da bankalar bireylerin bu taleplerini geri çevirmektedir. Ancak araç kredisi için aracın yaşı son derece önemlidir. Modeli düşük olan araçlara kredi imkanı sağlamak çok daha zordur. Modeli yüksek olan araçlar banka tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Sizde alacağınız araca karar verdikten sonra banka ve finansal kuruluşlara başvurmalısınız. İpotekli araç kredisi kredi alırken büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çünkü kredi notu düşük olan ve geliri düzenli olmayan kişiler için ipotekli ihtiyaç kredisi bir fırsattır. Kredi taksitlerini düzenli bir şekilde ödemediğiniz taktirde banka araca ipotek koyar. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, kredi taksitlerini günü geçmeden düzenli bir şekilde ödemeniz gerekir.

 

Bu yazı Taşıt Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İkinci El Araç Kredisi Nasıl Alınır ? için 3 cevap

  1. Harun der ki:

    2.El araç alımlarında bankalar 48 aya kadar vade yapması çok iyi insanlar kolaylıkla ödeme yapabilmesi açısından.

  2. Şengul der ki:

    Araç kredilerinin vadesi ve faizleri düşük olduğu için güzel bir imkandır aslında. Bir çok insana güzel meblağlarda destek olmaktadır.

  3. Tacmin der ki:

    Kredi başvurularında genellikle kbb puanınızda önem taşımaktadır. Sigortalı çalışıyor ve kbb puanınız iyise eğer kolaylıkla ikinci el araç kredisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir