İkinci Kez Kredi Çekmek Mümkün Mü?

“Devam eden kredim varken kredi çekebilir miyim?” sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu sorunun yanıtı kişinin daha önce kredi kullanıp kullanmadığına değil kişinin aylık gelir tutarı ve sahip olduğu kredi notu ortalamasına bağlıdır. Yani kişinin hem kredi notu ortalaması hem de sahip olduğu aylık belgelenebilir gelir tutarı yüksek ise hem ikinci kez hem de üçüncü kez kredi kullanması mümkündür.

Daha önce kullandığınız krediyi ödeme düzeniniz bu konu hakkında önemli bir belirleyendir. Kişi kredi ödemelerini her zaman tam gününde yatırıyor ise ve hiç gecikmeye düşmemiş ise bu durumda kredi onayı alınması çok daha kolaydır. Ancak bazen kredi notum yüksek ama kredi alamıyorum soruları da yöneltilmektedir. Kişinin kredi notu yüksek olmasına rağmen kredi reddi yaşaması mümkündür.

Bunun asıl nedeni kişinin aylık gelir tutarının kullanmak istediği kredi tutarının aylık ödemesini karşılamamasıdır. Yani kişinin aylık belgelenebilir geliri 2 bin lira ise bu durumda kişi sadece aylık ödemesi bin liraya kadar olan krediler için kredi onayı alabilir. Devam eden kredi bulunuyor ise bu durumda kullanılan kredi tutarının ödemesi de bu bin liradan düşülür ve kalan tutar kadar aylık ödemesi olan tutarlar için kredi onayı verilir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir