İlk Defa Kredi Kartı Almak Zor Mu?

İlk defa kredi kartı almak isteyen kişilerin işleri ne yazık ki kredi notlarının sıfır olması nedeni ile çok zordur. Kredi notunun sıfır olması kişinin ne yazık ki daha önce bankalar üzerinden kredi kullanma ya da kredi kartı onayı alma gibi işlemleri gerçekleştirmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Peki, bu durumda kredi kartı onayı nasıl alınır?

İlk kez kredi kartı başvurusu yapacak olan kişilerin bundan önce ilk yapmaları gereken kredi notu sorgulamasıdır. Kredi notu sorgulaması sonucunda sıfır kredi notu ya da kredi notunun düşük olduğu belirlenirse bu durumda kredi kartı başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu yükseltme teknikleri uygulanarak öncelikle kredi notunu uygun seviyeye çekmeniz gerekir.

Aksi durumda banka kredi kartı başvurusunu reddedecektir. Daha sonraki aşamada kredi notunu uygun seviyeye çekmeniz durumunda banka ilk etapta oldukça düşük olan bir limite sahip olan kredi kartı onayı verecektir. Ardından kredi kartı limitini kullanma durumunuza ve kredi kartı ödemesi düzeninize göre kredi kartı limiti güncelleme işlemleri yapılarak kredi kartı limitiniz yukarıya çekilecektir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İlk Defa Kredi Kartı Almak Zor Mu? için 3 cevap

  1. hakan der ki:

    İlk defa kredi çekeceklerin dikkat etmesi gereken nokta kredi notlarıdır. Tc kimlik numaranız ile Findeks aracılığıyla buna bakabilirsiniz.

  2. ilker der ki:

    Kredi kartı başvuruların not ortalaması düşük olanlar, puan yükseltme teknikleri uygulayarak kart başvurusu öncesinde puanlarını yükseltebilirler.

  3. aycan der ki:

    Kredi kartı başvuruların düşük limitli başvurularda bulunmak her zaman başvurularınızın onaylanmasında büyük etki gösterecektir. Daha sonrasında düzgün kullanımlar ile limitinizi yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir