İlk Kez Kredi Çekmek

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekir. Özellikle de kredi notu ortalaması bu aranılan şartların en önemlilerinden biridir. Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi kullanmak istedikleri banka üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları yeterlidir.

Ancak ilk kez kredi kullanmak isteyen kişiler için uygulanan prosedür daha farklıdır. Burada belirleyici olan kişinin kredi notu ortalaması bulunup bulunmadığıdır. Daha önce bankalardan hiçbir şekilde kredi kartı, kredi ve kredili mevduat hesabı gibi kredili ürünler kullanmayan kişilerin ne yazık ki sıfır kredi notu ortalamaları bulunduğu için bankalardan kredi onayı almaları mümkün değildir.

Bu kişilerin öncelikle kredi notunu yükseltmek için taktikler uygulamaları gerekir. Bu durumda aşağıdaki adımların izlenmesi ilk kez kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı almaları konusunda yardımcı olacaktır.

  • İlk iş olarak banka hesabınız yoksa hemen bir bankada hesap açtırmak için kimliğiniz ile başvuruda bulunun.
  • Açtırdığınız hesaba ait bankamatik kartı talebinde bulunun.
  • Tüm nakit işlemlerinizi bu hesap üzerinden yapın. Harcamalarınızda da kredi kartı kullanıyor gibi bankamatik kartınızı kullanın.
  • Ödediğiniz faturalarınızı hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek hesabınızdan düzenli bir şekilde ödeyin.
  • Banka hesabınıza ay içinde mutlaka sürekli para yatırıp hesaptan para çekmeye çalışın.
  • Kira ödemesi ya da özel okul taksiti gibi ödemeleriniz varsa bunları da hesaptan talimat vererek ödeyin.
  • Bankaya para akışınızı kanıtladıktan sonra bankanız size düşük limitli bir kredi kartı çıkaracaktır. Kredi kartını 3 ay kullandıktan sonra kredi onayı almanız mümkün olacaktır.

 

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir