İlk Kez Kredi Kullanacaklara Kredi

Bankalardan ilk kez kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları sorunlardan biri de kredi notu ortalamalarının yetersiz kalmasıdır. Günümüzde bankalar kredi başvurusu değerlendirmeleri için kredi notu ortalamasını baz almakta olup kredi notu ortalaması hesaplanması için de kişinin kredili ürünleri daha önce kullanmış olması gerekmektedir.

Çünkü kredi notu ortalaması kişinin daha önce kullanmış olduğu krediler, kredi kartları ya da kredili mevduat hesapları için gerçekleştirilen ödeme düzenlerini baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu ürünleri kullanmayan kişiler sıfır kredi notu ortalaması olarak bilinen nötr kişiler olduğu için bankalardan kredi kullanmaları ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Peki, sıfır kredi notu olanlara kredi veren bankalar bulunmuyor ise bu kişiler nasıl kredi kullanabilir? İlk kez kredi kullanacaklara kredi onayı almalarını sağlayacak öneriler ise şunlar:

 • Bankalarda bir hesabınız yok ise hemen vadesiz mevduat hesabı açın ve bütün nakit paranızı bu hesaba yatırın.
 • Hesabınıza ait olan bir bankamatik kartı edinin. Bunun için hesap açtırırken bankamatik kartı başvurusu formunu doldurmanız yeterli olacaktır.
 • Çok küçük tutarlarda olsa dahi tüm harcamalarınızı bankamatik kartınız üzerinden yapın. Yani bankamatik kartınızı bir kredi kartı gibi kullanın.
 • Banka hesabınıza sık sık para yatırın, para çekin, tüm nakit işlemlerinizi bankanız üzerinden gerçekleştirin.
 • Otomatik ödeme talimatı vererek tüm faturalarınızı hesabınız üzerinden ödeyin.
 • Banka bir süre sonra bu performansınız için size kredili mevduat hesabı açacak ve düşük tutarlı bir kredi kartı çıkaracaktır. Bunları kullanım performansına göre ise kredi onayı almanız mümkün olabilir.

Bu yazı Kredi Kampanyaları, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İlk Kez Kredi Kullanacaklara Kredi için 3 cevap

 1. Ramiz der ki:

  İlk kez kredi kullanacak olan kişiler için hesabınızda para bulunmasında oldukça faydası var.

 2. Rihem der ki:

  Bankalarda daha önce her hangi bir işlemi olmayan kişilerin genellikle kredi başvuruları red cevap almaktalar.

 3. Robin der ki:

  Bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız ve daha önce bankacılık işlemleriniz olmadıysa ilk önce 1-2 ay normal hesap açıp para giriş çıkışı yapmanız da fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir