İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik sistemi tüm bankalarda mevcut bir yatırım aracı olarak karşımıza çıkmakta ve müşterilerine hizmet vermektedir. İş Bankası da bunlardan biridir ve müşterilerine bireysel emeklilik sistemini devlet katkısı ile desteklemekte ve Anadolu Hayat nezdinde hizmet vermektedir.

İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemine Katılım Koşulları

Medeni hakları kullanma ehliyetine haiz, 18 yaşını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes sisteme katılabilmekte ve geleceğini garanti altına alabilmektedir. Bu sistemde emekliliğe hak kazanabilmek ve toplu para yada düzenli olarak maaş alabilmek için en az 10 yıl boyunca sistemde kalınması ve 56 yaşının doldurulmuş olmak gerekmektedir.

İş Bankası Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları

Bütün bireysel emeklilik sistemlerinde olduğu gibi İş bankası bireysel emeklilik sisteminin en büyük avantajı devlet katkısına sahip olmasıdır. Piyasada bulunan hiçbir yatırım aracında olmayan %25 devlet katkısı ile yatırımınızı ciddi ölçüde artırabilir ve oldukça avantaj sağlayabilirsiniz.

Ayrıca devlet katkısı olan bir sistemin oldukça güvenilir ve sağlam olması da müşterilerin bu yatırım aracına yönlenmesini hızlandırmaktadır. Ayrıca İş Bankası Bireysel Emeklilik sisteminde konusunda uzman bireysel emeklilik çalışanlarına istediğiniz zaman ulaşabilir, bilgi alabilir fon dağılımınızı değiştirebilir ve katılım payını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

İş Bankası Bireysel Emeklilik sistemine katılmış olan bütün müşterilerin fon dağılımına ait seçenekleri toplam 6 kere ve emeklilik planlarını da en fazla 4 kere değiştirme hakları bulunmaktadır. Ayrıca bu sisteme katılan herkes başvuru formunu doldurup sisteme katıldıktan sonraki ilk 60 gün içerisinde kendi isteği ile sistemden ayrılabilir ve herhangi bir gerekçe göstermesine gerek yoktur.

Ayrıca aylık ödemelerinize istediğiniz gibi ara verebilir ve dondurabilirsiniz. Bu sırada sistemdeki fonlarınız düzenli olarak değerlenmeye ve yarınlarınız için size kazandırmaya devam edecektir.

Bu yazı İşbankası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir