İş Bankası İnternet Bankacılığı

Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olma özelliği olan İş Bankası, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Ticari ve bireysel bankacılık alanlarında müşterilerine hizmet sunan İş Bankası, Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. Bankanın, yurtiçinde yaptığı birçok atılım dışında da, Almanya ve Rusya’da iştirakleri vardır. Cumhuriyet’in ilk yıllarında tasarrufların yatırıma dönüştürülmesi amacıyla, halkın tasarrufa yönelmesini sağlamak için çalışmalar yapan İş Bankası, 1928 yılında Türkiye’nin ilk kumbarasını piyasaya sürmüştür.

Bankacılık hizmetlerinin yanı sıra, şeker, cam, dokuma, maden, liman ve kömür işletmeciliği sektörlerinde de yatırımlar yapmıştır. Ülke ekonomisine birçok koldan büyük katkı sağlayan İş Bankası, 1980’li yıllarda yurtdışı şubelerini artırma yoluna gitmiştir. 1982 yılında Türkiye’ye ilk ATM’yi getiren İş Bankası, kullanılan bankamatik kartlarda marka yaratmayı da başarmıştır.

Bankacılık sektöründe birçok alanda ilklere imza atan İş Bankası, 1997 yılında, ilk internet şubesini hizmete açmıştır. Teknolojinin hızla gelişmesine, aynı hızla uyum sağlayan İş Bankası, birçok bankacılık hizmetini, İş Bankası internet bankacılığı aracılığıyla müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Kolay ve hızlı bir şekilde işlem yapmanın mümkün olduğu İş Bankası internet bankacılığında, müşterilerin bankacılık hizmetleri ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirilmektedir. İnternet bankacılığı aracılığıyla, İş Bankası, müşterilerine özel olarak hazırlanan ve birçok farklı hizmeti de beraberinde sunmaktadır.

İş Bankası müşterileri, internet bankacılığını kullanarak, geniş bir bankacılık hizmeti alırken, bunun yanında, hesaplarında olan tüm değişiklikleri internet bankacılığı sayesinde görebilmektedirler. Güvenlik önlemlerinin çok önemsendiği ve bu yönde ciddi tedbirlerin alındığı İş Bankası internet bankacılığı, kişiye özel tasarlanabilir ve kişiye özel fotoğraflar konulabilir. Sosyal medya hesapları kullanılarak, müşteriye özel fırsat ve kampanyalardan yararlanmak amacıyla, yine İş Bankası internet bankacılığı aracılığıyla fırsatla uygulamasından yararlanmak mümkün olabilmektedir.

Bu yazı İşbankası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir