İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası ülkemizin Atatürk döneminde kurulan hatta Atatürk’ün bizzat kurduğu bankalardan ilkidir. Ülkemizin en köklü bankası zaman içerisinde yaşanan modernlikten nasibini almış ve kendini sürekli geliştirerek ülkenin en iyi bankalarından biri olmuştur.

İş bankasından kredi kartı almak eğer bankalar tarafından mimli değil iseniz çok kolaydır. İnternet sitesinden başvuru formunu doldurarak ön başvurunuzu yapabilir daha sonra da banka görevlilerinin sizi yönlendirmesi ile kartınıza sahip olabilirsiniz. Çalışıyor iseniz maaş bordronuzla 6 aydan fazla sigortalı iseniz kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz.

İş bankası öğrenciler için de düşük limitli kredi kartı vermektedir. 500 TL den başlayan bu kredi kartları öğrencilere çeşitli taksit avantajları sunarak onların hayatlarını daha kolay devam ettirmelerini sağlar. Bunun yerine beklemek istemezseniz direkt herhangi bir iş bankası şubesine giderekte başvuru yapabilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi ve maaş bilgilerinizi götürdüğünüzde görevliler size belirli evraklar doldurturlar sonrasında ise başvurunuz ana merkez tarafından incelenir ve eğer almanız da bir mani yoksa 15 gün içerisinde kartınız adresinize teslim edilir.

Kredi kartı almak önceki yıllarda daha kolaydı insanlar hunharca kredi kartı aldılar ve en sonunda bu konuda mağdur olan binlerce hatta on binlerce insan ortaya çıktı. Bunun önüne geçmek için bankalar kendilerini korumaya aldılar. Kredi kartına sahip olabilmek için belli bir puana sahip olmak gerekiyor. Yaklaşık 700 civarı olması gereken bu puan her bankaya göre farklılık göstermektedir.

Zamanında ödemediğiniz her ödemeniz de puanınız daha da aşağı düşmektedir. Eğer düzgün bir şekilde ödemelerinizi yaparsanız kredi puanınız yükselmektedir. Bankalarla aranızı iyi tutmak ileride kredi çekmek için iyi olacaktır bunun için ise aldığımız kredi kartlarının ve kredilerin ödeme zamanlarını geçirmememiz gerekiyor.

Bu yazı İşbankası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir