İşe Yeni Girdim, Kredi Alabilir Miyim?

İşe yeni giren kişilerin ne yazık ki kredi onayı almaları çok zordur. Çünkü bankalar kredi başvuru koşulları arasında en az 6 aylık sigortalılık süresi şartı bulunmaktadır. Bu nedenle işe yeni giren kişilerin kredi alabilmeleri için bazı özel kriterlere dikkat etmeleri gerekir.

İşe yeni girdiyseniz ve kredi başvurusunda bulunmak istiyorum diyorsanız bu durumda ilk yapmanız gereken mutlaka kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmak olmalıdır. Çünkü bazı bankalar gerçekten diğer bankalara oranla daha kolay kredi onayı vermektedir. Bu nedenle en kolay kredi veren bankalar seçilerek başvuruda bulunulması daha kolay kredi kullanılması anlamına gelmektedir.

Bunun için kişinin kredi notu ortalaması da çok önemlidir. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce kişinin kredi notu ortalaması bilgisini öğrenmesi önerilir. Kredi notu düşük ise kredi başvuru reddi kararı verileceği üzere kredi notunu yükseltmek için girişimlerde bulunulmalı ve ardından kredi başvuru formu doldurulmalıdır. Yeni işe girenler kredi kullanabilmek için kişinin düşük tutarlar için kredi başvurusunda bulunulması önerilir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir