İŞKUR’dan Ev Hanımlarına Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına kredi verilmesi konusunda ne yazık ki bazı şartlar gereğince bankalar hizmet verememektedir. Bunun nedeni ise bankaların kredi kullandırım şartları arasında yer alan “aylık gelir belgesi” ibrazıdır. Ancak ev hanımlarının sabit ve düzenli bir gelirleri bulunmadığı için bu kriterleri karşılayamaz ve ev hanımlarına kredi veren bankalar bu nedenle yoktur.

Ancak ev hanımının konut kredisi başvurusunda bulunması durumunda eşinin de geliri hesaplamaya dahil edildiği için genelde eşlerin not ortalamalarının yüksek olması şartı ile ev hanımlarına konut kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Burada önemli olan İŞKUR destekli açılan mesleki eğitim kurslarıdır. Bu kurslar sayesinde ev hanımları hem meslek sahibi edilmekte hem de çok daha kolay bir şekilde bu sertifikalar ile devlet destekli krediler kullanarak kendi işlerinin sahibi olabilmektedir.

Burada önemli olan konu üretime aktarılacak olan projelerde bu paranın kullanılmasıdır. Çevrenizde bulunan İŞKUR’lar üzerinden sizde sisteme hemen üye olabilir, verilen İŞKUR ev hanımı kursları ilanlarını yakından takip edebili mesleğinizi elinize aldıktan sonra İŞKUR destekli ev hanımı kredisi paketlerinden yararlanarak çok daha kolay bir şekilde atılım yapabilirsiniz.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir