İşsiz Birisi Acil Kredi Alabilir Mi?

Günümüzün yaşam koşulları göz önünde bulundurulduğu zaman birçok insan kredi başvurusunda bulunuyor. Fakat gelir belgesi ve düzenli işi olmayan bireylerin kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır. Bankalar kredi verirken geçmiş dönemde sorun yaşanıp yaşanmadığını inceler. Aynı zamanda yeni vereceği kredinin ödeme aşamasında herhangi bir sorun çıkmaması için uğraş verir. Kısacası kredi kullanımı sonrasında banka geri ödeme sürecini garanti altına almak ister. İşte bundan dolayı işe yeni giren bireyler kredi alma noktasında zorluk yaşar. Eğer ki sizin de belgeleyebileceğiniz düzenli bir işiniz yoksa kredi kullanamayabilirsiniz.

Değerli okuyucular kredi başvuru esnasında bankalar mutlaka gelir belgesi istemektedir. Görüldüğü üzere sabit bir geliriniz yoksa kredi başvurunuz otomatik olarak reddedilir. Fakat bu işsiz birisi için hiç kredi kullanamayacağı anlamına gelmez. Günümüzde ev hanımları ve öğrenciler de acil krediye ihtiyaç duydukları vakit kullanabiliyorlar. Eğer bir işiniz yoksa banka geri ödeme noktasında bir sıkıntı yaşamamak için taşınamaz malınızın olup olmadığını kontrol eder. Eğer adınıza kayıtlı bir gayrimenkul varsa ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Bu doğrultuda gelir belgeniz olmasa bile evinizi ipotek göstererek acil kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi veren bankalar kredi başvurusu esnasında eşlerinin gelir belgelerini mutlaka görmek istiyorlar.

Ayrıca herhangi bir işe sahip değilseniz güvenli bir kefil bularak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar kefilin risk durumunu sorguladıktan sonra hem sizinle hem de kefiliniz ile görüşme sağlayarak yüksek olmaya kredileri onaylayabiliyor. Bu şekilde kredi başvurusunda bulunacaksanız mutlaka banka şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir. Kısaca özetlemek gerekirse işsiz de olsanız geri ödeme sürecinde bankaya teminat göstermeniz durumunda kredi alabilirsiniz. Eğer ki yukarıda belirtilen teminatlardan birini bankaya sunmuyorsanız ve işiniz de yoksa, kredi almanız mümkün olmayacaktır. Acil kredi nasıl bulurum adlı yazımızı okuyabilirsiniz ?

Değerli okuyucular yukarıdaki bilgiler göz önünde bulundurulduğu zaman düşük miktarda kredi alabilirsiniz. Aksi taktirde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız ve kendi işinizi kendiniz halletmek istiyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekecektir. Kredi notunu yüksek tutmanın yolu da borçlarınıza sadık olmaktan geçer.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İşsiz Birisi Acil Kredi Alabilir Mi? için 3 cevap

  1. Gencel der ki:

    İşsizde olsanız kredi puanınız eğer yüksekse kolaylık sağlayan bankalar mevcuttur.

  2. Tansu der ki:

    Üstünüzde taşınmaz mal varsa eğer işsizde olsanız kredi kullanabilirsiniz.

  3. Çağla der ki:

    İşsiz olmanızdan dolayı bazı bankalar kredi vermeyecektir ve güvenceniz olmadığı için red alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir