İşsiz Olan Birine Kredi Verilir Mi?

 

Günümüzdeki en büyük sorunlardan biri hiç şüphesiz işsiz olmak veya işini kaybetmektir. Hem mevcut ekonominizi kaybedersiniz hem de pek çok ekonomik sorunla baş başa kalırsınız. Bu sorunları aşmak için bankadan kredi çekmeye karar verebilirsiniz, fakat bankalar işsiz birine kredi verir mi sorusu aklınızı kurcalamaya başlar. Değerli okuyucular bankalar kredi verirken kredi notunu dikkate almaktadır. Ancak kredi notu kredi almak için tek başına yeterli değildir. Bankalar size vereceği kredi tutarı ve faiz oranının geri gelip gelmeyeceğini de kontrol ediyor. Bu nedenle kredi notunun yanında gelir belgesi de büyük önem kazanmaktadır. İşsiz birinin de gelir belgesi olmadığı için kredi taleplerinde sorun yaşanması doğal olarak karşılanıyor.

İşsiz biri her ne kadar kredi alırken zorlansa da bu hiç alamayacağı anlamına gelmiyor. Ev hanımları ve üniversite öğrencileri de belli koşulları yerine getirdiği zaman kredi imkanlarından yararlanabiliyor. İşsiz bireyler de üzerilerine kayıtlı taşınmaz bulunuyorsa veya güvenilir bir kefil bulması halinde kredi başvuruları bankalar tarafından onaylanabiliyor. Kısacası gelirinizin belgelenmesi ya da bankanın parasını geri ödeyebilecek bir gücünüzün bulunması gerekir. Sizin de bildiğiniz gibi hiçbir kurum ya da kişi parasını alamayacağı kişiye teslim etmez. Gelir belgeniz yoksa, üzerinize kayıtlı taşınamaz ile işsiz olsanız bile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notu ortalamanız standartların üstünde ise kredi talebiniz çok kısa sürede onaylanabilir. Acil kredi ihtiyacınızın en kısa sürede karşılanmasını istiyorsanız borçlarınıza sadık olmalısınız. Geçmiş dönemde yaptığınız ödemeler sizin kredi notunuzu olumlu veya olumsuz anlamda etkiler. Bankalar ile olan ilişkileriniz iyi olduğu sürece kredi alabilirsiniz. Ancak takip sürecine giren müşteriler belli bir süre bankacılık faaliyetlerinden yararlanamaz. Bu nedenle banka ve bankaların avukatları ile aranızın iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Kredi notunuz yüksekse internet bankacılığı sayesinde kredi talep edebilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanan müşteriler zaman kaybından kurtulmuş olur. Sizde kredi notunuza güveniyorsanız internet bankacılığını kullanarak kredi alabilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise kredi başvurunuz reddedilebilir. Böyle bir durum söz konusu olursa acil kredi almak için farklı yollar deneyebilirsiniz.Sigortalı olunmadan kredi çekilebilirmi yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İşsiz Olan Birine Kredi Verilir Mi? için 3 cevap

  1. Tahsin der ki:

    İşssiz olanlar genellikle kredi kullanamıyor. Kredi kullanacağınızda bankalar maaş bodrosu istemekte.

  2. Talep der ki:

    İşsiz kişilerin üzerinde mal varlığı var ise eğer kolaylıkla kredi kullanması mümkündür.

  3. Aleyna der ki:

    İşsiz kişiler daha önce bankalarla hiç sorun yaşamamışsa ve ödemelerinde sorun olmamışsa bazı bankalar bu konuda destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir