İşyeri Açma Kredisi Nasıl Çekilir?

Kendi işimin sahibi olmak istiyorum diyen kişilere sunulan en iyi seçeneklerden biri olan işyeri açma kredisi bankaların en çok kullandırdığı krediler arasında yer almaktadır. Bankaların kullandırdığı iş yeri açma kredisi paketlerinin yanı sıra aynı zamanda KOSGEB işyeri açma kredisi paketleri de bulunmaktadır.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi 

KOSGEB genç girişimcilerin desteklenmesini oldukça önemserken aynı zamanda iş yerini büyütmek isteyen kişilere de destek olmaktadır. Verilen bu kredilerin temel amacı yeni iş alanlarının açılması ve bu sayede hem ekonomik açıdan üretim kapasitesinin arttırılması hem de işsizlik verilerinin düşürülmesi amaçlanır.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi 

KOSGEB kredileri arasında yer alan girişimcilik kredisi paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka girişimcilik eğitimi almaları ve eğitim programlarını tamamladıktan sonra da verilen girişimcilik sertifikası belgelerinden edinmeleri gerekir. Bu eğitim programları tamamen ücretsiz olarak verilmekte olup kurs sonunda verilen sertifika hem KOSGEB kredileri için gerekli olup hem de sizin yeni açmak istediğiniz işinizde son derece yararlı bilgileri edinmenizi sağlayacaktır.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 

Ülkemizde hizmet veren bankaların hemen hemen tümü işyeri açma kredisi vermekte olup bunun için tek yapmanız gereken ikna edici bir iş planı oluşturmaktır. Yine başvuruda bulunacak olan kişinin kredi notu ortalaması ve sunacağı aylık düzenli gelir tutarı da kredi onayı için son derece önemlidir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir