Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Son yıllarda gelişen inşaat sektörü ile birlikte birçok aile konut sahibi olma fikrine eskisine göre daha sıcak bakmaktadır. Elbette bu düşüncenin gelişmesinde ülkedeki banka faizlerinin de inmesi ile birlikte düşünülmektedir. Ülkemizde bankalar geçmiş yıllara göre faiz oranlarını indirme yönünde kararlar almaktadırlar. Bu konuda en önemli etki şüphesiz Merkez Bankasının aldığı faiz kararları etkili olmaktadır.

Bankaların Faiz Oranları

Ülkemizde bulunan bankalar çeşitli krediler vermektedir. Bu krediler konut kredisi, bireysel kredi ve taşıt kredisi olarak sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırmada ayrı ayrı vade uzunlukları ve aylık faiz oranları belirlenmektedir. Günümüzde bankalar özel ve kamu olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Özellikle kamu bankaları Merkez Bankasının aldığı faiz kararlarını en uygun şekilde hayata geçiren banka olarak bilinmektedir.

Bankalar konut kredilerinde aylık %0,88 e kadar düşen faiz oranları ile kredi vermektedir. Bunun yanında ihtiyaç kredileri için aylık %1,10 faiz ile kredi vermektedirler. Otomotiv sektörünün gelişmesi ile birlikte insanlar taşıt kredisi için bankalara başvurmaları durumunda aylık % 1,06 faiz oranı ile kredi verildiği bilinmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu

İnsanlar alacağı taşınmazın belirli oranında bedelini banka kredisi ile karşılayabilmektedirler. Elbette ülkemizde bazı insanların direk olarak böyle uzun bir krediyi almaları kolay olmamaktadır. Özellikle bankalar kredi talebinde bulunan kişilerin ekonomik durumlarını incelemektedirler. Bundan dolayı bankalar müşterilerinden bazı durumlarda kefil talebinde bulunabilirler. Bunun yanında birçok banka kefilsiz bir şekilde kredi vermektedir.

Kefilsiz Kredi

İnsanlar bankaya başvurmaları durumunda kefilsiz bir şekilde ev kredisi alabilmeleri bazı bankalar tarafından sağlanmaktadır. Birçok özel ve kamu bankası kefilsiz olarak kredi vermektedir. Ziraat bankası, Vakıfbank, Halk bankası memur ve emekliler için kefil şartı aramamaktadır. Bunun yanında İş Bankası, Denizbank, Garanti Bankası gibi özel bankalarda kişinin talebi olması ve ekonomik değerlendirmenin olumlu olarak sonuçlanmasının ardından kefilsiz konut kredisi vermektedir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir