Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankadan kredi çeken, kredi kartı kullanan ya da kredili mevduat hesabı bulunan kişilerin mutlaka borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri gerekir. Özellikle de son ödeme tarihi kesinlikle geçilmemeli bu tarih atlansa bile banka hakkınızda yasal takip başlatmadan önce  borç mutlaka ödenmelidir. Bunun aksi durumlarda yani hakkında yasal işlem başlatılan kişilerde ne yazık ki sonrasında çok ağır yaptırımlarla karşılaşılması kaçınılmazdır.

Borç Ödenmezse Ne Olur?

Pek çok kişi “borç ödenmezse hapis cezası olur mu?” endişesi yaşamaktadır. Oysaki borcunuzu ödememeniz durumunda karşılaşabileceğiniz en ağır yaptırım isminizin kara liste adı verilen listeye kayıt edilmesidir. Bankadan kırmızı kalem yemek olarak ta tabir edilen bu durumda ne yazık ki bir daha kredi çekilmesi oldukça zorlaşırken aynı zamanda bankalardan kredili mevduat hesabı açmak ve kredi kartı onayı almakta aynı şekilde zorlaşacaktır.

Bankadan Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi 

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren hiçbir banka bulunmadığı bilinmelidir. Zaten yasal olarak kara listede olanlara kredi verilmesi yasaktır. Bu nedenle kişinin kara listeden çıkmak için dilekçe verse dahi yasal sürenin dolmasını beklemesi gerekir. Yani borcun kapatılması kara listeden çıkmak için yeterli değerlidir…

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir