KKB Kredi Notu En Kolay Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek kişinin hem daha kolay bir şekilde kredi onayı alması hem de kullanabileceği kredi tutarını yükseltmesi açısından son derece önemlidir. Özellikle de konut kredisi başvurusu gibi yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredi kullanmak isteyen kişiler için kredi notu ortalaması çok daha önemli bir hale gelmektedir. Peki, KKB kredi notu ortalaması nasıl yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek için ilk yapmanız gereken kredi risk ortalaması adı verilen rakamı düşürmektir. Bu ortalama kişinin sahip olduğu kredi borcu ve kredi kartı borcu tutarlarına bağlı olarak belirlenmektedir. Kişinin bulunan kredi kartı borcu ve kredi borçlarını kapatması durumunda kredi riski otomatik olarak düşeceği için buna paralel olarak kredi notu ortalaması da yükselir. Bu kısa sürede kredi notunu yükseltmek isteyen kişiler tarafından uygulanabilecek en etkili kredi notu yükseltme taktiklerinden biridir.

Bunun yanı sıra 3 aylık dönemde kredi notunuzu yükseltmek için kullanabileceğiniz diğer yöntemler bankadan otomatik ödeme talimatı vermek, kredi borcu ve kredi kartı borçlarını tam zamanında eksiksiz olarak yerine getirmek, bankada bulunan hesaplarda para tutmak ve sık sık bu hesaplardan giriş çıkış yapmaktır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir