KKB Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Yeni yeni tüm bankaların kredi notu ortalamasına yönelik değişik hizmetler sunmaya başlaması ile beraber kredi notu skoru var olan önemini arttırmaya devam etmektedir. Bankaların ortak girişimleri ile kurulan KKB (Kredi Kayıt Bürosu) gerek kredi başvurusunun sonuçlandırılması gerekse de kredi için uygulanacak olan kredi faiz oranının belirlenmesinde kullanmış oldukları kredi notu ortalamasını Findeks internet sitesi üzerinden takip edilmesine olanak sağlamaktadır.

Atılan doğru işlemler ile kredi notu artarken yapılan hatalı işlemlerde ve kredi, kredi kartı borcu ödemelerinde yaşanan gecikmelerde kredi notu ortalaması adeta deyim yerinde ise çakılmaktadır. Yaşanan sorunların çözümü ise KKB kredi notu yükseltme taktiklerini uygulamaktadır.

Uzun vadede kredi notunu yükseltebilecek en etkili adım kişinin bankalara olan borçlarını ödeme düzenidir. Borcunu zamanında gecikmeye düşmeden ödeyen, kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli yatırmayı alışkanlık haline getiren kişiler bankalar için güvenilir müşteriler olup bu kişilere kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilmektedir. Kısa vadede hemen kredi notunu yükseltmek isteyen kişiler için ise yapılabilecek en mantıklı adım var ise kredi borcu ve kredi kartı borcu tutarlarının sıfırlanmasıdır. Bu sayede kişinin borçlanma riski azaltılmakta ve kredi notu ortalaması kendiliğinden yükselmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir