KKB Risk Raporu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu Türkiye’nin en güçlü 9 bankasının ortak girişimleri ile kurulan büyük bir platformdur. Bu platform üzerinden pek çok işlem yapılmakta olup bunlardan biri de risk raporu sorgulama işlemidir. Günümüzde bireysel kullanıcılar kadar kurumsal kimliğe sahip işletmeler ve kuruluşlar içinde risk raporu büyük bir öneme sahiptir.

Bu rapor günümüzde ticari işletmeler için ticari hayatlarında yapacakları vadeli işlemlerde çok önemlidir. Bu raporu oluşturan verilerde pek çok etken değerlendirilmekte olup en önemlisi ödeme düzenidir. Ödemelerini düzenli yapan kişi ve kurumların KKB risk raporu sorgulama verilerinde ki ortalamaları yüksek çıkarken ne yazık ki tam tersi durumlarda ise risk raporu olumsuz sonuçlanır.

Bu raporun olumsuz sonuçlanması durumunda ise ne yazık ki hem kredi onayı alınması zorlaşmakta hem de ticari ilişkilerde vadeli işlemler yapılması, çek karnesi ya da banka teminat mektubu alınması gibi pek çok işlemde risk raporu verileri çok önemlidir. Yapılan risk raporu sorgulama işlemi sonucunda elde edilen verilerden memnun kalınmaması durumunda risk raporuna itiraz edilmesi mümkündür. Tüm bu işlemler için KKB risk raporu sitesi üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KKB Risk Raporu Sorgulama için 1 cevap

  1. Bir bankadan kredi talebinde bulunduğumda, Takibe alınmış kredi kartı olduğu gerekçesiyle talebim red edildi. Oysa hiç bir bankaya kredi kartı borcum yoktur. Yapılandırılmış olan Akbank kredı kartının borcu düzenli olarak ödenmektedir ki bu yapılandırma nerdeyse bir yılı geçmiştir.
    Bu yanlışlığın düzeltilmesi gerekmektedir.
    Şerhin kaldırılması hususunda yardımcı olmanızı arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir