Kolay Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Kredi notunu yüksek tutmak hem daha kolay kredi kullanmak hem de yüksek tutarlı kredi kullanmak için son derece önemlidir. Bu nedenle kredi notu seviyesinin mutlaka yüksek tutulması gerekir. Rahat kredi kullanmak isteyen ve kolay kredi veren bankalar ile uğraşmak istemeyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarını yüksek tutmaya ya da en azından 1.500 puan seviyesinde tutmaya çalışmaları gerekir.

Kredi notunu yükseltme taktikleri ise şunlar:

  • Kredi borcunuzu ya da kredi kartı borcunuzu mutlaka tam gününde eksiksiz bir şekilde yatırın.
  • Kredi kartı borcunuzu ödeyemeyecek olsanız dahi en azından kredi kartı asgari ödeme tutarı olan kısmını yatırmaya çalışın. Eksik kalan kısmı ise bir sonraki ekstreyi ve son ödeme tarihini beklemeden ödeyin.
  • Fatura ve kira ödemesi gibi düzenli yaptığınız ödemeleri kredi kartı ya da banka hesabı üzerinden gerçekleştirin.
  • Kredili mevduat hesabı açtırın ve bu hesap üzerinden para çekerek 1-2 gün sonra yatırın. Vadesiz hesabınıza da sık sık para yatırın ardından daha az tutarlar çekerek hesabın çok sık çalışmasını sağlayın. Örneğin 100 lira yatırın 50 lira çekin 75 lira yatırın 100 lira çekin…
  • Kredi kartı limitinizi her ay sonuna kadar doldurun ve kredi kartı borç ödeme tutarını mutlaka son ödeme tarihinde eksiksiz olarak yatırın.
  • Kredi notunuzu öğrenmeden asla kredi başvurusunda bulunmayın ve kredi reddi almayın. Kredi başvuru reddi kredi notu ortalamasını düşürür.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir