Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredilendirme politikaları farklılıklar göstermekle beraber bazı bankalar çok daha kolay kredi onayı verirken bazı bankalar ise kredi onayı vermek için müşterilerinden daha yüksek kredi notu ortalaması talep edebilmektedir. Burada önemli olan kişinin kendi kredi notu ortalamasını bilmesi ve bu ortalamaya bağlı olarak kredi başvuru formu doldurmasıdır.

Çünkü yaşanan her kredi reddi bir sonraki yapılacak olan kredi başvurusunda daha zor kredi onayı alınması anlamına gelmekle beraber kredi kullanma şansını olumsuz etkiler. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken şey kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu sorgulaması yapmaktır. Bankalar kredi onayı vermeden önce müşterilerinin kredi notu ortalamalarını dikkate almakta olup düşük kredi notu ortalaması her zaman için daha zor kredi onayı alınması anlamına gelir.

Kredi notunun düşük olması durumunda ise yapılması gereken kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaktır. Bazı bankalar daha zor kredi onayı verirken kredi kullandırım oranı düşük olan ya da yüksek faizli kredi veren bankalar bu konuda biraz daha esnek davranabilmektedir. Özellikle de Alternatif Bank en kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sıralarda yer almakta olup bankanın düşük kredi notu ortalaması olan kişilere sunduğu özel bir kredi paketi bile bulunmaktadır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir