Konut Kredisi Faizleri Düşer Mi 2016 Tahminleri

Yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile ne yazık ki artık günümüzde kira öder gibi ev sahibi olmak oldukça zorlaşmış durumda. Ancak yine de ev sahibi olmak isteyen ancak yeteri kadar nakit birikimi olmayan kişilerin tek çareleri konut kredisi kullanmaktır. Peki, konut kredisi faizleri 2016 yılında ne olacak?

Bölgede yaşanan savaş riski, Türkiye’de yaşanan terör eylemleri ve global ekonomik gelişmelere bağlı olarak bankaların 2016 yılının ilk yarısını kapsayan 6 aylık dönemde ne yazık ki kredi faiz oranlarında indirime gitmeleri beklenmiyor. Yılın Temmuz ve Aralık aylarını kapsayan ikinci yarısında uygulanacak olan konut kredisi faiz oranları için ise indirim yapılıp yapılmayacağını ekonomik göstergeler belirleyecek.

Kredi riski düştüğü anda bankalarda konut kredisi faiz oranları düştü ilanları verecek ve kredi faiz oranlarında indirime gitmeye başlayacak. Burada önemli olan bölgedeki tansiyonun düşmesi, içeride terör faaliyetlerinin sona erdirilmesi ve ekonomik göstergelerin iyileştirilmesi. Şu anda konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişiler için koşullar zor olsa da yine de uygun ev bulunması halinde kredi kullanarak ev satın almaları öneriliyor. Çünkü konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi durumunda konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunma imkanınız bulunuyor.

Bu yazı Bankalar, Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir