Konut Kredisi Kullanan İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Mi 2016

Konut kredisi kullanan kişilerin pek çoğu konut kredisindeki peşinat tutarını karşılayabilmek adına ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde konut kredimi ödeyemiyorum diyen kişilerin pek çoğu da ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Peki, konut kredisi kullanan ihtiyaç kredisi kullanabilir mi?

Konut kredisi kullanan kişilerin ihtiyaç kredisi kullanmalarında hiçbir sakınca bulunmaz. Ancak burada önemli olan kredi başvuru formu dolduran kişinin krediye olan uygunluğudur. Kredi notu ortalaması yüksek olan ve aylık belgelenebilir geliri kredi ödemesini karşılayan kişilerin konut kredisi ödemeleri devam ederken ihtiyaç kredisi kullanması ya da tam tersi ihtiyaç kredisi varken konut kredisi kullanması mümkündür.

Bu tip durumlarda bankalar müşterilerinin ödeme düzenlerini dikkate aldıkları için mümkün olduğunca kullanılan kredilerin son ödeme tarihleri geçirilmeden ödenmesi çok önemlidir. Bilindiği üzere bankalar konut kredisi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine konut bedelinin yüzde 70 oranında kredi kullandırmakta olup kalan yüzde 30’luk bölüm için ihtiyaç kredisi kullanımı tercih edilmektedir. Ancak ihtiyaç kredisi vadesi 36 ay ile sınırlandırılmakta olup bu durumda aylık ödeme tutarı çok yükseldiği için bu yöntem sade çok yüksek aylık geliri olan kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir