Konut Kredisinde Son Durum

Kendi evimin sahibi olmak istiyorum diyen kişilere oldukça cazip seçenekler sunan bankaların konut kredisi kampanyaları ile sizde kiradan kurtulabilirsiniz. Kiradan kurtulmak istiyorum diyen kişilere kaçırılmayacak fırsatlar sunan bankalar güncellenen konut kredisi faiz oranları ile artık çok daha iyi koşullar altında konut kredisi kullanımına izin vermektedir.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü 

Merkez Bankası tarafından yapılan yeni girişimler sonucunda bankalar konut kredisi faiz oranları için indirime gitme kararı aldı. Yapılan yeni indirimler ile beraber konut kredisi faiz oranları pek çok bankada 0.90 seviyesine çekilirken konut kredisi kullanma sınırı içinde iyileştirmede bulunuldu.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2017 Yılında Ne Olur?

Yeni yılda konut kredisi faiz oranlarının ne olacağı yönünde çeşitli spekülasyonlar bulunmasına rağmen faiz oranlarını etkileyecek önemli faktörler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi yeni yıl ile beraber açıklanacak olan ekonomik veriler ve yeni yılda yaşanacak olan zam furyasıdır.

Buna ek olarak hemen dibimizde yaşanan savaşlar ve Türkiye’nin bu savaşlara çekilme riski, içeride yaşanan terör saldırıları ile konut kredisi kullanım oranları da konut kredisi faiz oranları için belirleyici olan önemli etkenler arasında bulunmaktadır. Ancak beklentiler 2017 yılında da konut kredisi faiz oranlarının aşağı yönlü seyredeceği yönünde olurken faiz oranlarının yükselmesi ise büyük bir sürpriz olacaktır.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir