KOSGEB Girişimcilik Destek Programı 150 Bin TL Kredi Desteği

Girişimcilerin desteklenmesi amacı ile KOSGEB tarafından geliştirilen yeni KOSGEB destek paketi ile sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyen, yeni projeler geliştiren girişimcilerin desteklenmesi amacı ile gerçekleştirilen yeni destek paketi ile 150 bin liraya kadar KOSGEB kredisi kullanımına izin verilmektedir.

Üstelik sizde KOSGEB girişimcilik derslerine katılım göstererek hem KOSGEB kredi şartları arasında yer alan girişimcilik eğitimi alabilir hem de bu programı gören öğrenciler arasında düzenlenen para ödüllü iş planı yarışmasına katılma hakkı kazanabilirsiniz. Kredi desteği almak için gerçekleştirilen iş planı ödülü yarışması kapsamında birini olan 15 bin lira ödül kazanırken, ikinci olan kişi 10 bin lira ve üçüncü olan kişi 5 bin lira kazanmaktadır.

KOSGEB girişimci desteği iş planı yarışmasında dereceye girerek ödül kazanan kişilerin kazandıkları paraları alabilmeleri için 24 ay içinde planda yer verdikleri işi kurmuş olmaları şartı aranmaktadır. Programa katılmak isteyen kişilerin ilk adım olarak KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Yakınınızda bulunan KOSGEB şubesini ziyaret ederek sizde hibe kredi ve faizsiz kredi destekleri hakkında bilgi alabilir, iş fikirlerinizi hayata geçirerek kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Bu yazı Kobi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir