Kredi Alabilmek İçin Notum En Az Kaç Olmalı?


 

Herhangi bir bankadan kredi alabilmek için bankanın bizden istediği koşulları yerine getirmemiz gerekiyor. Bankanın bizden isteyeceği şeylerin başında ise bazı belgeler ve kredi notunun düşük olmamasıdır. Eğer bunlar eksiksiz bir şekilde yerine getiriliyor ise bankanın kredi vermemesi için hiçbir neden yoktur. İlk etapta bankalar bizden bu belgeleri isteyecektir. Belgeleri teslim ettikten sonra kredi başvurumuz gerçekleşmiş olur. Fakat başvurunun olumlu bir şekilde sonuçlanması için kredi notunun belli bir seviyenin üstünde olması gerekiyor. Bankaların kredi vermesi için belgeler ile ilgili herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Daha sonraki süreçte ise kredi notunun yüksek olması ya da alınacak hizmet için yeterli olması gerekiyor. Aksi taktirde bankalar hizmet vermek istemez.

Değerli okuyucular bir bankanın hizmet verebilmesi için kredi notunun minimum 900 olması gerekir. Bu miktarın biraz üzerinde olan kişiler az da olsa banka kredilerinden faydalanabilir. Eğer ki bankalardan daha yüksek meblağlı kredi istiyorsanız, bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bankalardan sorunsuz bir biçimde kredi almak için kredi notunun ve gelir durumunun iyi olması önemlidir. Bir bankaya kredi başvurusu için gittiğiniz zaman kredi notunuzun 900 olması halinde başvurunuz dikkate alınacaktır. Fakat belirttiğimiz gibi istediğiniz tutarın yüksek olmaması gerekir. Kredi notunuz 900 puanın altında ise kredi başvurusu yapmak yerine kredi notunu yükseltme girişiminde bulunmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü düşük kredi notu ile yaptığınız başvurular olumsuz sonuçlanacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, öncelikle bir kredi kartı temin etmeniz gerekir. Kredi kartının ödemelerini günü geldiğinde düzenli bire şekilde öderseniz, kredi notunun yavaş yavaş yükseldiğini göreceksiniz. Kredi notunu yükseltmek sanıldığı kadar basit bir olay değildir. Kredi notunun yükselmesi için biraz zaman gerekir. Görüldüğü gibi kredi notu kavramı insan hayatı için son derece önemlidir. Kefil göstermeden, ipotek koydurmadan kredi alabilmenin yolu kredi notundan geçer. Sizde herhangi bir sorun yaşamadan kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olmasına özen göstermeniz gerekir. Kredi notu düşük olan bireyler yüksek meblağlı kredi çekemez.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Alabilmek İçin Notum En Az Kaç Olmalı? için 7 cevap

 1. Zeki der ki:

  900 kredinin altında olan kişilerin başvurmaları kredi puanın düşmesine sebep olabiliyor.

 2. Zehra der ki:

  Kredi puanı ortalaması 1200 olan kişiler kolaylıkla kredi kullanmaktadır. Kredi puanı düşük olan kişilerin ise puanını arttırmaları tavsiye ediliyor.

 3. Kaner der ki:

  Kredi notunuz eğer çok düşükse yapmanız gereken otomatik ödeme gibi aktiflikleri kullanarak yükseltmeniz gerekiyor.

 4. Kurtbey der ki:

  Kredi notunuz ortalaması 1000’den düşükse kredi çekmeniz oldukça zor olacaktır.

 5. Kutan der ki:

  800-1200 arasında olanlar kredi kullanmaları zordur fakat bazı bankalar bu konuda müşterilerine destek olmaktalar.

 6. Kutay der ki:

  Kredi notunuz çok düşükse bankaların kredi vereceklerini düşünmüyorum bu yüzden çalışmalarınızı kredi yükseltmeye yönelik yapmalısınız.

 7. Kutbay der ki:

  Kredi notu 1200 den düşük ise kolay kolay hiç bir banka kredi malesef vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir