Kredi Almak İçin Sigorta Olmaz Zorunluluğu Var Mı?

 

Değerli okuyucular, günümüzde nakit para ihtiyacını karşılamak için bankalara başvurulmaktadır.Her ne kadar kredinin türüne göre verilecek kredi tutarı değişiklik gösterse de, hepsine istenilen belgeler aynıdır.

Bankalardan nakit para ihtiyacını karşılamak için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartların arasında en önemlisi sigortalı ve maaşlı bir işin olma zorunluluğudur. Aynı iş yerinde uzun süreli çalışan kişiler için kredi almak çok daha kolaydır. Başvuru esnasında dikkat edilen en önemli noktalardan biri de başvuru sırasında ödenmemiş borcun olmamasıdır. Kredi veya kredi kartı borcu tam olarak ödenmiş olsa bile ödeme sırasında meydana gelen aksaklıklar kredi notu almanız için sorun oluşturabilir. Özellikle geçmiş dönemde herhangi bir yasal takip süreci olmuş ise bu kredi almanıza engel olabilir. Tüm bu nedenlerden ötürü kredi kartı ve kredi borçlarının zamanında ödenmesi oldukça önemlidir.

Değerli okuyucular her bankanın kredi verme ilkesi farklı olsa da, istenilen evraklar aynıdır. Yapılması gereken ilk şey banka yetkilileri ile konuşarak kredi formunu doldurmaktır. Ayrıca kredi başvurusu yapacak olan kişinin kimlik fotokopisi ve ikametgah adresini düzenleyen belgeyi temin etmesi gerekir. Size kredi vermeye karar veren bankalar son 3 aya dair maaş bordosu veya emekli iseniz emekli maaşınızı aldığınız hesap hareketlerini kontrol etmek isterler.

Nakit para ihtiyacını karşılamak isteyen bireylerden sigorta pirimi ödemeleri de istenmektedir. Bu belgeyi istemelerinin sebebi, çalışılan yerde ne kadar uzun süre çalışıldığını tespit etmek içindir. Kişinin sigorta pirimi, çekilecek kredi notu ile doğrudan ilişkilidir. Eğer sigorta başlangıç tarihiniz yakın bir zamanda ise alacağınız kredi tutarı düşük olacaktır. Tam tersi söz konusu olursa, dilediğiniz tatarda krediyi almanız kolay olabilir.

Her insan hayat boyu nakit paraya ihtiyaç duyabilir. Sizde herhangi bir sebepten ötürü nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız bankalara başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce sizden istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekir. Bankalardan dilediğiniz an kredi almak istiyorsanız, kredi kartı ve kredi borçlarınıza sadık olmanız son derece önemlidir.

 

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Almak İçin Sigorta Olmaz Zorunluluğu Var Mı? için 3 cevap

  1. Sabri der ki:

    Kredi çekerken bankalar kesinlikle sigorta istemekte. Sigorta sizin güvenceniz sayesinde bankalar size güvenmektedir.

  2. Aleyna der ki:

    Bankalar kbb puanınız çok iyi ise genellikle kredi vermektedir. Fakat kbb puanınız düşük ise sigorta isteyecektir.

  3. Aliye der ki:

    Kredilerde insanların başvurularında genellikle çalışma sistemini sormaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir