Kredi Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Kredi kullanma işlemi günümüzde bankacılık işlemleri arasında en hızlı ve pratik olarak uygulanan işlemler arasında yer almaktadır. Yaşadığımız şu dönemde artık bankaya gitmeden kolaylıkla kredi sahibi olunabilir. Bu durum zaman hem zaman kaybını önlemekte hem de başvuru sonuçlarına daha kolay erişmeyi sağlamaktadır.

Teknolojik gelişmelerden önce bir kişinin kredi başvurusu birkaç haftada sonuçlanırken, artık cep telefonu ve mail sayesinde birkaç dakika içerisinde öğrenilmektedir. Fakat yüksek meblağlı kredi başvuruları hemen sonuçlanmaz. Bunun için bankaların detaylı bir araştırma yapması gerekebilir.

Değerli okuyucular günümüzde en pratik kredi sorgulaması yapılan mecra hiç şüphesiz internettir. Kullanmakta olduğunuz bankanın web sayfasında bulunan ilgili yere girilmesi ile kredi sorgulama işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Başvuru işlemi sırasında cep telefonu ve T.C kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

Bir diğer sorgulama sistemi ise, bankaların hemen hemen hepsinde bulunan çağrı merkezidir. Sesli yanıt sisteminin sunmuş olduğu bu özellik sayesinde kredi sorgulama işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisi ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bankalar mobil kullanımlarda da kolaylık sağlamaktadır. T.C kimlik numarası ve sonuç yazarak belirlenen kısa mesaj numarasına sms göndererek durum sorgulaması yapılabilir. Her bankanın sms sorgulama numarası farklı olduğu için, sorgulama işleminden önce bu numarayı doğru bir şekilde temin etmeniz gerekir. Ayrıca bankanın böyle bir uygulamaya sahip olup olmadığını bankalardan öğrenebilirsiniz.

Değerli okuyucular son sorgulama kanalı ise şubelerdir. Kredi sorgulama işlemini şubelerden yapıldığı taktirde sonuç bilgisi cep telefonunuza sms olarak gönderilmektedir. Yüksek meblağlı kredi başvuruları için detaylı bilgi alabilmek adına şubeleri ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır. Görüldüğü gibi kredi sorgulama işleminin pek çok yolu bulunmaktadır. Yüksek meblağlı krediler dışındaki kredileri şubelere gitmenden temin edebilirsiniz. Ancak istediğiniz meblağ yüksek ise, şubelere giderek bilgi almanız gerekebilir. Teknolojik ürünlerin bu derece gelişmesi ile birlikte kredi almak kolay bir hale gelmiştir. Bankalar arasında oluşan rekabet sayesinde insanların kredi alma ihtimali çok daha kolay bir durum haline gelmiştir.

 

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? için 2 cevap

  1. Hakan der ki:

    Bankaların müşteri temsilcilerini arayarakta kolaylıkla banka kredinizin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

  2. Ekrem der ki:

    Banka şubelerine giderekte kolaylıkla kredinizin başvuru sorgulamasını yapabilir ve sonucunu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir