Kredi Başvuruları Hangi Durumda Reddedilir?

 

Kamusallaştırılmış şartlara göre Bankacılık Deneme ve Denetleme Kurulu bünyesinde belirlenmiş şartlara göre özel ve kamu bankaları insanların ihtiyaçlarını karşılamak için birtakım krediler sağlamaktadır. Bireylerin istediği krediye sahip olabilmeleri için bankaların öne sürdüğü şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartların yerine getirilmemesi durumunda bankalar kredi imkanı sunmaz. Bu nedenle daha iyi ve sorunsuz bir şekilde kredi alabilmek için bu şartların tamamını yerine getirmek son derece faydalı olacaktır. İnsanların çok büyük bir kısmı kredi konusunda aceleci davranarak oldukça büyük yanlışlar yapabilmektedir. Kişilerin kredi ve kredi notu ile ilgili bilgi sahibi olmaması birçok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Kredi başvurularının olumsuz sonuçlanması için çok sayıda neden bulunurken, bunların en önemlisi aceleci davranarak birden fazla bankaya başvurmaktır. Bu tür konularda bilgi sahibi olmayan kişiler, birden fazla bankaya başvuru yapılmasını olumlu yönde algılar. Oysa ki birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmak bireyin kredi notunu olumsuz yönde etkiler ve daha çok red cevabı almasını sağlar.

Değerli okuyucular bireylerin kredi başvurularının neden olumsuz sonuçlandığı ile ilgileri sizler için aşağıda sıraladık. Sizler de kredi başvurusunda bulunmadan önce bu koşulları sağlamaya özen gösteriniz.

–          Aynı anda birden fazla kredi başvurusu yapan kişilerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanmayabilir

–          Yasal takip sürecine girmiş olan kişilerin kredi alması son derece zordur

–          Kredi borçlarını ödeyemeyen kişiler tekrar kredi alma hakkı kazanamaz

–          Kara listede adı bulunan kişilerin kredi alması mümkün değildir

–          Geçmiş dönemlere ait kredi sicili problemi yaşayan kişiler kredi alamaz

–          Kredi notu sıfır olan bireyler banka kredilerinden faydalanamaz

Yukarıda sayılı olan maddelere sahip olan kişilerin kredi alması mümkün görünmüyor. Bu kategoride yer alan kişilerin tekrardan bankacılık faaliyetlerinden yararlanabilmesi için bu maddelerde muaf olması gerekir. Kamu ve özel bankaların sayısının her geçen gün artması ile birlikte insanlara sunulan kampanyalarda da farklılıklar görülmektedir. Bazı bankalar risk politikasını yüksek tutarak daha kolay kredi vermektedir. Ancak yine de yukarıda belirtilen maddeler oldukça önemlidir.

 

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Başvuruları Hangi Durumda Reddedilir? için 3 cevap

  1. Necati der ki:

    Aynı anda yapacağınız banka kredileri malesefki onay almayacaktır. Bankalarla görüşerek en uygun krediyi seçtikten sonra başvuru yapmalısınız.

  2. Necmi der ki:

    Bankalara yapmış olduğunuz daha önceki sorunlarınızdan dolayı red cevabı almanız mümkündür.

  3. Hakkı der ki:

    Kredi puanınız eğer düşük ise bu yüzden kredi almanız zorlaşacaktı ortalama 1200’den yüksek kredi puanınız olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir