Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz ?


Hangi sektör kolunda olursa olsun, iş yerlerinin ve kurumsal yapıların kendi prensip ve kararları verdikleri hizmet te etkili olabilir. Bankalar finans anlamındaki hem gelişimin öncüsü olmuşlar, hem de ekonominin bel kemiği olarak üzerlerine düşen görevi her zaman yerine getirmişlerdir. Ülkemizde de ekonomiyi destekleyen finans sektörü ve tüm unsurları, her zaman üzerine düşen sorumlulukların bilincinde olmuştur. Kredi ve kredi konusundaki kampanya ile gündeme gelen pek çok banka, özel günlerde dâhil olmak üzere, mevsimlik ya da her an için geçerli olan bireysel ihtiyaç kredileri ile birlikte ön plana çıkmışlardır.

Uzun vadedeki uygun ödeme kolaylığının yanı sıra, düşük faizli alternatifler bireyleri cezbetmeye yetmiş, insanlar nakit ihtiyacını bu mevcut kredi sistemi ile karşılamaya çalışmışlardır. Eğer sizin de maddi anlamda sıkışıklığınız var ve bunu banka yoluyla girmek istiyorsanız, kredi için dilediğiniz bankaya müracaat da bulunabilirsiniz. Başvuru ve onaylama arasındaki geçen süreç, çoğu zaman endişeli bir bekleyiş şekline bürünürken, burada aslında düşük bir kredi notu bu konudaki çekincelerimizi açıklayabilir. Kredi notu, riskler ve kara liste, bankaların bu konudaki hassas çalışmalarını temsil etmektedir. Ortak bilgi ekranından tüm bireysel bilgilere ulaşmak mümkün olunca, haliyle bankaların bunu değerlendirmesi, kredi konusundaki seçenek ve yelpazelerini de değerlendirmelerinde neden olmaktadır. Eğer kredi başvurum neden onaylanmıyor diye düşünecek olursanız, aslında bunun sebebinin elde size bağlı olduğunu da hakkınızda tutmalısınız.

Kredi Başvurusu Nasıl Onaylanır ?

Pek çok bankacılık kuruluşu ve işletmelerin, aslında kredi vermeye oldukça meyilli olması, ellerindeki sermayeyi en iyi şekilde değerlendirme üzerinde olacaktır. Esasında bankalar kredi vermeye niyetli olsa bile, geri ödemeler ve taksitlerin düzenli bir şekilde takip noktasında, elbette ki insanlara güven konusu da bankalar için büyük önem taşımaktadır. Kredi notu düşük olup, her türlü kredi konusunda iyimser bir beklenti içinde olmak, biraz hayalcilik olabilir. Aslında bankaların bütün işlemlerinde olduğu gibi, kredi müracaatı ve bunun sonuçlanması konusunda da değişik bankalardan farklı cevaplar alabilmemiz mümkündür. SMS yolu ile TC kimlik no girerek pek çok bankadan anında kredi talep etmeniz mümkündür. Talep etmek işin bir yönü olmakla beraber, bu süreçte alacağınız cevap ve kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmayacağı ise esas önemli olan konuyu oluşturacaktır. Elbette ki herkesin sıkışık dönemleri olmakla birlikte, zamanında çekilen kredilerde taksit aksatma durumu, yine olan ve herkesin başına gelecek bir durumdur. Bankaların da bu konuda biraz geniş düşünceyle yaklaşımları, kredi notunda çok olmasa da bazı risk unsurlarını dahi göz ardı etmenin, finans kurumları tarafından dikkate alınan bir durum olduğunu da söyleyebiliriz.

Esasen hizmet, temelde önemli bir unsur olurken, elbette ki geri ödeme konusundaki bankaların umut ve beklentileri, kredi başvurusunu olumlu cevap vermelerindeki en önemli etkenlerden birini oluşturacaktır. Bireysel ihtiyaç kredileri, kampanya ve özel sunumlarla birlikte, bankalar tarafından çok daha cazip hale getirilebilir. Hiç şüphe yok ki daha uzun vadeye yayılma şansı olan mülk ev ve taşıt kredileri, hem miktar bakımından daha yüksek rakamları gösterip, hem de faiz oranlarıyla da oldukça cazip alternatifleri temsil edebilir. Uygun ödeme seçeneklerinin maddi anlamda insanları çok zora sokmadığı bilinirken, kredi notu yüksek olanlar için, kredi yol ve yöntemleri konusundaki alternatiflerin çok daha fazla seçenek de olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Banka ile iş yapmak için insanların taahhüt ettikleri ödemeler hususunda sürekli hassasiyetlerini korumaları gerekir. Sözünde duran ve ödeme için gayret gösteren insanlar, bütün bankalar için ideal müşteri kalıbını oluşturmaktadırlar.

Bireysel olarak kredi notu bilgilerine ulaşmak, mevcut sistemlerle birlikte çok kolay olduğu için, müşterisi olmasa bile, başvuruda bulunan insanların diledikleri bankadan kredi çekme fırsatları vardır. Başvuru ve sonuçlanması esnasında endişeli bekleyiş hâkimse, burada başvuruda bulunan sizlerin kredi notu ve siciliniz konusundaki kaygıları, durumda etkili olmuştur. Borçlarını aksatmadığı halde, bu tür kaygıya kapılan başvuru sahiplerinin sayısının oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Gelişmiş bankacılık hizmetleri ve modern teknolojilerin kullanıldığı sistemlerde, başvuruların da en kısa sürede cevaplanması, bu konudaki gelişmiş sistem ve kullanım imkânlarıyla yakından alakalıdır. Kredi notu temiz, sicili düzgün ve kara listeye girmemiş, adeta güvenilir müşteri potansiyeli konumundaki insanlar için, kredi onaylama sürecinin de çok hızlı gelişip, anında cevap geldiğini söyleyebiliriz. Kredi notu değerlendirmesi, yine bankaların kendi özgür iradeleri ve çalışma prensipleri ile alakalı bir durumdur. Mükemmel olmasa da daha önceki kredilerinde gayret göstermiş ve borcunu kapatmış olan insanlara karşı inisiyatif kullanmak, esasında bu sektörün daha geniş hizmetlerinde ve daha geniş kitlelere ulaşan hizmetlerini temsil etmektedir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz ? için 5 cevap

 1. Emrah der ki:

  Kbb puanınızın düşük olmasından dolayı kredi başvurularınız olumsuz cevap almanız kaçınılmaz.

 2. Feramuz der ki:

  Bankaların ortak sistemi olan kbb sisteminde puanınız eğer düşükse hiç bir bankadan kredi alamazsınız.

 3. Ferdi der ki:

  İsminiz merkez bankası kara listedeyse eğer kesinlikle hiç bir bankadan onay alamazsınız.

 4. Ferhan der ki:

  Sigortalı olarak çalışmıyorsanız eğer bir çok banka onay vermiyecektir. Bu yüzden ssk olmadan başvuru yapacağınız bankaları araştırmalısınız.

 5. Ferhat der ki:

  Bankaların genel prosüdürüne uygun başvuru yapmıyorsanız eğer red almanız normal bu yönden bankayı arayıp neden red aldığınızı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir