Kredi Başvurum Reddedildi, Nasıl Kredi Kullanırım?

Bankalar müşterilerinin doldurmuş olduğu her kredi başvuru formunu büyük bir titizlikle incelemekte ve kredi notu ortalaması ile aylık gelir belgesi tutarına bağlı olarak kredi onayı vermektedir. Ancak kredi başvurusunda bulunan kişinin düşük kredi notu ortalamasının bulunması ya da aylık ödeme için yetersiz tutarda maaşının bulunması durumunda kredi başvuru red kararı verilebilir.

Kredi başvurum reddedildi diyen kişilerin atmaları gereken ilk adım bankayı arayarak kredi red nedenleri arasında yer alan hangi sebeple kredi başvurularının kabul edilmediğini öğrenmektir. Çünkü bu neden ortadan kaldırıldığı anda banka kredi onayı verecektir. Örneğin kredi notu düşük olduğu için kredi başvurusu reddedilen bir kişi kredi notunu yükseltmek için taktikler uyguladıktan sonra yine aynı bankadan bile kredi alabilmektedir.

Yada maaşı kullanmak istediği kredi tutarını karşılamadığı için kredi başvuru reddedildi kararı verilen bir kişi ek gelir göstermesi ya da kullanmak istediği kredi tutarını azaltması durumunda da kredi kullanabilir. Ancak kara listedeyken kredi kullanmak mümkün olmadığı için bu kişilerin varsa kredi kartından taksitli nakit avans çekmek ya da senetle para veren yerler üzerinden nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaları gerekir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir