Kredi Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?


Kredi başvuruları banka tarafından reddedilen kişiler zor durumda kalabilmektedir. Bunun nedeni de bankaların kredi verme kurallarında önemli değişikliklere gitmiş olmasıdır. Bankaların verilen kredi ürünlerinde kredi notu uygulamalarını kullanması acil kredi isteyen kişilerin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Acil kredi ihtiyacını karşılamak isteyen insanlar genel olarak bankalara başvurmaktadır. Bankalardan kredi alamayan kişilerin kredi notu genellikle düşüktür. Kredi ihtiyacınızı kefil veya ipotek göstermeden karşılamak istiyorsanız kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Kredi notu bankalar tarafından önemsenmektedir. Bunun en büyük nedeni ise kişinin geçmiş dönemdeki ödemelerini göz önünde bulundurur. Zamanında kredi alan ve borçlarını düzenli bir şekilde ödemeyen kişilerin kredi notu düşük olmaktadır.  Bu kişiler doğal olarak bankalara güven vermez.

Kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi alamayan kişiler, kredi notunu yükseltmek için kredi kartı kullanabilir. Bunun dışında borçlu oldukları bankaya ödeme yapabilir. Bu ödemelerin haricinden bankalardan kredi alamayan ve acil nakit durumlarına düşen kişilerde hemen kredi alabilir. Senet ve komisyon üzerinden kredi alınabilir. İlk olarak kredi miktarı konusunda anlaşma sağlanır. Daha sonraki aşamada kişiler ile bir görüşme yapılır ve ödeme planı hazırlanır. Kısacası bankalardan kredi alamayan kişiler komisyon ve senetle kredi veren kişiler ile birlikte anlaşma sağlayabilir. Bu kişiler senet üzerinden anlaşma sağlayarak ödenmesi gereken miktarı belirlenen tarihler arasında öder. Diğer yandan komisyon üzerinden borç verme söz konusu olabilir. Bunun için bireyler kendi adına kredi çeker. Kredilerin belirlenen günden ödenebilmesi için bir plan hazırlanır.

Değerli okuyucular kredi notu iyi olmayan bireyler acil nakit ihtiyacını karşılamak için çok uğraş vermek zorundadır. Çünkü kredi notu iyi olmayan ve hiçbir şekilde bankadan kredi alamayan kişilerin farklı yolları denemesi gerekir. Bu yollardan en garanti olanı ise eş dosttan alınan borç paralardır. Eğer bu şekilde de sonuç alamazsanız, yukarıda belirtilen yollardan birini denemek zorundasınız. Ancak geçmiş dönemdeki ödemelerin düzenli yapılması, bankalar tarafından olumlu karşılanan bir durumdur. Sizde kimseye muhtaç kalmadan kredi almak istiyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım? için 3 cevap

  1. Tarık der ki:

    Kredi başvurunuz red edildiyse eğer ilk önce bankayı arayıp red sebebini öğrenmeniz ve ona göre işlem yapmanız gerekiyor.

  2. Tansu der ki:

    Red sebebinizi öğrenmelisiniz ve bu konuda araştırmalar yaparak sebebinden yola çıkarak iyileştirmeler gerçekleştirme yapabilirsiniz.

  3. Taner der ki:

    Red nedenerini araştırın ve kbb puanınızı sorgulayın bu doğrultuda işlem yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir