Kredi Başvurunuz Olumsuz Sonuçlanmıştır

Kredi başvuru formu dolduran kişileri bekleyen iki sonuç bulunur. Bunlardan ilki kredi başvurunuzun kabul edildiği kredi onayı süreci iken bir diğer ise kredi reddi kararının verildiği kredi başvurusunun kabul edilmediği süreçtir. Peki, kredi başvurusu neden olumsuz sonuçlanır?

Kredi Red Sebepleri 

Genelde bankalar kredi reddi kararı verdikleri müşterilerine kredi başvuru sonucu olarak “kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır” mesajı göndermektedir. Ancak bu mesajların hemen hemen tümünde kredi başvurusunun neden kabul edilmediği konusunda bilgilendirme yapılmamaktadır. Bu durumda kişinin bankasını arayarak kredi reddi için neden sorgulaması gerekir.

Düşük Kredi Notu Ortalaması 

Kredi red nedenleri arasında ilk rastlanılan hiç tartışmasız düşük kredi notu ortalamasıdır. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılarak not ortalamasının kredi kullanabilir seviyesinde olduğundan emin olunmalıdır. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunduğu gibi kredi notunun düşük olması durumunda mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunulmalıdır.

Maaşa Göre Kredi Hesaplama 

Yüksek kredi notuna rağmen kredi reddi kararı alınmasının nedeni ise maaşa göre kredi limiti belirlenmemesidir. Kişinin aylık belgelenebilir gelirinin en fazla yarısına kadar aylık ödemeye sahip olan kredi tutarları için kredi başvuru formu doldurması gerekir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi Kampanyaları, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir