Kredi Başvurunuza Ön Onay Verilmiştir

Bankaların birbirleri ile girdikleri yoğun rekabet sonucunda artık çok daha kolay kredi onayı verilirken aynı zamanda kredi başvurusu içinde büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Bunlar arasında yer alan internetten kredi başvurusu ve SMS kredi başvurusu paketleri ön onaylı krediler olarak kabul edilir. Peki, ön onaylı kredi nedir?

Kredi Ön Onay 

Bankanın müşterinin beyanatını temel alarak yaptığı kredi değerlendirmeleri sonucu verilen kredi onaylarına ön onaylı krediler adı verilmektedir.

Günümüzde internetten kredi başvurusu ve SMS kredi başvurusu yapan kişilere gönderilen kredi başvuru sonucu olumlu ise bu kişilere “kredi başvurunuza ön onay verilmiştir” mesajı gönderilmektedir. Kredinin ön onay alması ise kişinin kredi başvurusunun olumlu sonuçlandığı ve ilgili kredi başvuru evrakları ile banka şubesini ziyaret etmesi durumunda kredi kullanabileceği anlamına gelir.

Kredi Ön Onaydan Sonra 

Ön onay alan kredi başvurularında yapılması gereken tek şey kişinin ilgili kredi başvuru evraklarını öğrenerek bu evrakları tamamlamasıdır. Ardından tamamlanan kredi başvuru evrakları ve kredi ön onay mesajı ile kendisine en yakın bankayı ziyaret etmesi durumunda kredi kullandırımı gerçekleştirilir.

Ön Onay Alan Kredi Çıkar Mı?

Başvurunuzda belirttiğiniz maaş tutarını belgeleyebilirseniz bu durumda krediniz kesin olarak çıkar. Ancak bazı durumlarda krediden cayma hakkını kullanmak isteyen kişilerin onaylanan krediyi çekmeyebilir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir