Kredi Borcu Erteleme Dilekçesi Örneği

Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin tercih edebilecekleri yöntemlerden biride kredi borcu erteleme yöntemidir. Bu yöntemde banka talepte bulunan müşterisinin bu talebini uygun bulması durumunda kredi borcunun ödemesini erteleyerek ona biraz daha zaman tanımaktadır. Ancak bankalar genelde yapılan başvuruları reddetmektedir.

Kredi Borcu Ertelenebilir Mi?

Kredi borcunun ertelenmesi konusunda son karar her zaman bankaya aittir. Banka müşterisinin yapmış olduğu başvuruyu değerlendirmeye alır ve uygun bulması durumunda onaylar. Ancak kredi ödemesinde sorun yaşanacağı inancı ile banka genelde bu başvuruyu reddetmeyi tercih eder.

Kredi Borcu Erteleme Dilekçesi 

……… Bankası Müdürlüğüne

Bankanızdan ../../…. tarihinde kullanmış olduğum kredinin ödemelerinde yaşadığım sıkıntılar nedeniyle borcumun ertelenmesinin talep ediyorum. Kredi borcu erteleme talebimin onaylanarak tarafıma konu hakkında ivedilikle bilgi verilmesini rica eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

İsim /Soy İsim

Tarih

İmza

Kredi Borcu Yapılandırma 

Kredi erteleme başvurusu kabul edilmeyen kişiler 72 ay yapılandırma seçeneğinden yararlanarak borçlarını yeniden yapılandırma yoluna gitme hakkına sahiptir. Ancak banka bunun için genelde kredi borcunun gecikmeye düşmesi şartını koşmaktadır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir