Kredi Borcu Erteleme

Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin tercih edebilecekleri çözümlerden biride bankaya kredi borcu erteleme başvurusunda bulunmaktır. Genelde bankalar kredi kartı borcu olan kişilere kredi kartı ekstresi erteleme imkanı sağlarken aynı kolaylığı kredi borcu olan müşterilerine sağlama konusunda ise son derece isteksiz davranmaktadır.

Kredi borcu Erteleme Dilekçesi Örneği 

Bankadan böyle bir başvuruda bulunmak isteyen kişilerin uygun bir dilekçe yazarak kredi kullandıkları şubeye iletmeleri yeterli olacaktır. Ancak bankanın bu başvuruyu reddetme ihtimali oldukça fazladır. Son çıkarılan yeni düzenleme ile beraber borç erteleme başvurusunda bulunmak yerine borç yapılandırma başvurusunda bulunmak çok daha uygun bulunmaktadır.

72 Ay Yapılandırma 

Kredi kartı ile taksitli alışveriş ve 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi gibi düzenlemelerin yer aldığı yeni bankacılık uygulamaları ile beraber çıkarılan 72 ay yapılandırma hizmeti bankalara borcu olan kişilerin rahat bir nefes almalarını sağlayan son derece değerli bir uygulamadır.

Bankaya kredi borcu olan kişilerin bu borçlarını ödeyemedikleri takdirde 72 aya kadar borçlarını yapılandırmalarını sağlayan hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin kredi kullandıkları şubeyi ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Ancak bankadan kredi borcu yapılandırma hizmeti almak isteyen kişilerin genelde banka borçlarının son ödeme tarihini geçirmelerini istemektedir. Yani ödeme gecikmesi yaşamayan kişilerin yeniden yapılandırma başvurularını kabul etmemektedir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir