Kredi Borcu Ertelenebilir Mi?

Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin tercih ettikleri yöntemlerden biri de kredi borcu erteleme yöntemidir. Kredi borcu ertelenebilir mi sorusunun yanıtı evet olmakla beraber bankaların bu konuda ki tutumu ise son derece nettir. Ne yazık ki bankaların tümü kredi borcu erteleme dilekçesi veren müşterilerine olumsuz yanıt vermektedir.

Bu nedenle internet üzerinden yayımlanan kredi borcu erteleme dilekçesi örneği dolduran kişilerin başvuruları yüzde 99 oranında reddedilmektedir. Bunun yerine bankalar genelde kredi yapılandırma seçeneğini müşterilerine sunmakta olup bu sayede kredi vadesi yeniden açılarak daha kolay kredi ödeme imkanı da sağlanmış olur. Kredi yapılandırma işlemini bankaların tercih etmelerinde önemli nedenler borç ödeme taahhütnamesi imzalatılması ve yeniden faiz işletilerek artı masraflar tahsil etmesidir.

Kredi borcu ertelemesi sadece birkaç ay rahat nefes almanızı sağlarken kredi yapılandırması ise dikkatli bir şekilde yapılması durumunda kalan borcun düzenli olarak ödenmesini sağlar. Çünkü kredi vadesi açılarak aylık kredi ödemesi tutarı düşürülerek kişinin daha kolay ödeme yapması sağlanır. Kredi yapılandırma işleminin kabul edilmesi halinde kredi notu ortalaması olumsuz şekilde etkilenerek düşse de borcun düzenli ödenmesi durumunda bir süre sonra yeniden yükselmeye başlamaktadır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir