Kredi Borcu Olanlara Kredi Veren Bankalar 2016

Bankaların kredi başvurularını değerlendirme süreci olarak açıkladıkları kredi istihbarat süreci boyunca en çok dikkate aldıkları veri hiç şüphesiz kredi notu ortalamasıdır. Kredi borcu olanlar kredi notu ortalamalarına bağlı olarak ikinci kez kredi çekmek için yapılan başvurular kabul edilebilmektedir.

Burada önemli olan kişinin kullandığı diğer kredilerin borcunu son ödeme tarihlerini mümkün olduğunca geciktirmeden düzenli bir şekilde ödemiş olmasıdır. Çünkü kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin ne yazık ki kredi notu ortalamaları düşürülmekte ve bu da bir sonraki yapacakları kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Kredi borcu olanlara kredi veren bankalar hem kredi notu ortalaması hem de kişinin aylık gelirinin kredi ödemelerini karşılaması kriterlerini baz alırlar.

Aylık belgelenebilir geliri 2 bin lira olan kişilerin kullanabilecekleri en yüksek kredi miktarı aylık ödemesi bin liraya kadar olan kredi paketleridir. Daha önce aylık ödemesi 500 lira olan bir kredi kullanan kişi bu nedenle aylık ödemesi bin liraya kadar olan ikinci ve üçüncü kredileri kullanabilir. Ya da konut kredisi kullananlar ihtiyaç kredisi de kullanabilir. Özellikle de daha önce kullandığı kredi ödemelerini hiç aksatmadan son ödeme tarihlerinde yapan kişilerin kredi onayı almaları daha da kolaylaşmaktadır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir