Kredi Borcumu Ödemezsem Hapse Girer Miyim?

Kredi kartının bilinçsiz kullanılmasının sonucunda kişiler ödeyemeyecekleri kadar büyük borç yüklerinin altına girebilmektedir. Özellikle de farklı 2-3 kredi kartı bulunan kişilerde borçlanma tutarı yükseldiği için buna paralel olarak yaşanan sorunlarda son derece ciddi rakamlara ulaşabilmektedir. Peki, kredi kartı borcu ödenmezse ne olur?

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin çare olarak denedikleri ilk yöntem bir karttan para çekerek diğer kredi kartına yatırmaktır. Ancak bu var olan borcu daha da arttıran ve sadece iflası zaman olarak erteleyebilen bir çözümdür. Üstelik bunun sona gelene kadar sürekli yapılması durumunda asla ödeyemeyeceğiniz kadar büyük bir borç batağı ile karşı karşıya kalma riskiniz son derece yüksektir.

Kredi borcu hapis 2016 uygulamalarında kişinin borcu nedeni ile herhangi bir kredi kartı ödeme taahhütnamesi imzalamaması durumunda böyle bir ceza uygulaması söz konusu değildir. Kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunan kişilerin ise borçlarını ödemeleri konusunda çok dikkatli olmaları gerekir. Çünkü kredi kartı yapılandırma başvurusunda bulunan kişilere mutlaka borç ödeme taahhütnamesi imzalatılmak ta olup bu şekilde kredi kartı borcu hapis ile cezalandırılabilmektedir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Borcumu Ödemezsem Hapse Girer Miyim? için 2 cevap

  1. Mustafa der ki:

    Bankaya olan borcunuzu tekrardan yapılandırmada avukatın hazırlamış olduğu sözleşmeye göre mahkemelik olabilirsiniz.

  2. Murat der ki:

    İcralık olduktan sonraki işlemlerde sorun yaşarsanız eğer mahkemelik oluyorsunuz ve bu aşamada hakime karar kalmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir