Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu ödeyebilecekleri tutarları çekmeleridir. Kişinin maaşını ve aylık gelirini düşünmeden ve düzenli ödemelerini de temel almadan yapılan hesaplamalar sonucu kişi bir süre sonra ne yazık ki büyük bir borç yükü ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Üstelik banka borcu tahsil etmek için her türlü baskıyı yapabileceği için kişi ciddi sorunlar yaşar. Peki, kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin ne yapmaları gerekir? Öncelikle borcunuz tek bir bankaya mı yoksa farklı birden çok bankaya mı ait buna göre karar vermeniz gerekir. Eğer borç tek bir bankada ise bu durumda bankayı ziyaret ederek kredi yapılandırma işlemi olarak bilinen borç taksitlendirme başvurusunda bulunmanız dır. Borcunuzu taksitlendirerek çok daha kolay bir şekilde ödemeniz mümkündür.

Ancak taksitlendirme işleminde bulunurken banka tarafından size borç taahhütnamesi imzalatılması durumunda bu borcu yeniden ödememeniz durumunda banka hakkınızda kredi borcu nedeni ile hapis kararı verdirebilir. Eğer borç birden fazla bankaya aitse bu durumda 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketleri arasında yer alan borç transferi kredisi kullanımından yararlanılması önerilir. Üstelik borç 36 ay vadelendirildiği için kişi daha kolay ödeme imkanına sahiptir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir