Kredi Çekemeyenlere Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken mutlaka kredi notu sorgulaması işlemidir. Bu işlem sonucunda kredi notu ortalamanıza bağlı olarak kredi başvuru formu doldurursanız kesinlikle kredi onayı alırsınız. Ancak kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması durumunda ise ne yazık ki kredi onayı alması zorlaşır. Bu tip durumlarda kredi çekemeyenlere kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunulması onay alma şansını arttıracağı için çok önemlidir.

Kredi kullanamıyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken konu kredi red nedenleri arasından hangisi ile muhatap olduklarını öğrenmeleridir. Kredi notum düşük olduğu için kredi kullanamıyorum diyorsanız bu durumda kredi notunu yükseltmek için girişimlerde bulunulmalıdır. Bunlardan ilki ve en kısa sürede sonuç verecek olanı mümkünse bankalara olan kredi borcu ve kredi kartı borcu gibi borçların vade tarihi beklenmeden kapatılmasıdır. Yine kredi kartının tüm limitini 3 ay üst üste full olarak kullanılması ve tam zamanında eksiksiz yatırılması, banka hesabından otomatik ödeme talimatı verilmesi gibi yöntemlerde kredi notunu yükseltme taktikleri arasında yer almaktadır.

Bazen yapılan basit hatalarda “kredi notum yüksek ama kredi kullanamıyorum” sorununa neden olmaktadır. Bunun nedeni kişinin kullanmak istediği kredi tutarı ile aylık gelir tutarının çelişkili olmasıdır. Bankadan kredi onayı almak istiyorsanız ödemeniz gereken aylık taksit tutarı kesinlikle aylık belgelenebilir gelirinizin yarısını aşmamalıdır. Bunlara dikkat ederek en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmanız halinde kolay kredi onayı alabilirsiniz.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir