Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Her bankanın kredi çekmek için müşterilerinden talep etmiş olduğu kredi başvuru evrakları farklıdır.  Ancak bazı kredi paketlerinde talep edilen ortak kredi başvuru evrakları da bulunmaktadır. Örneğin her kredi başvurusunda kredi paketi fark etmeksizin kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin kimliğinin aslını ibraz etmesi yasal zorunluluktur. 

Tüm Kredi Paketlerinde Ortak İstenen Kredi Başvuru Evrakları 

Hangi bankaya ve hangi kredi paketine başvuruda bulunduğunuz fark etmeksizin tüm kredi paketlerinde bankalar müşterilerinden kimlik belgesi, adres belgesi ve aylık gelirini gösteren gelir belgesi evraklarını kesin olarak istemektedir. Tabi bu belgeler evraksız, kefilsiz kredi kampanyaları düzenleyen bankalardan istenmeyebilir.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları 

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak isteyen kişilerin bankaya vermeleri gereken evraklar arasında standart kredi evrakları arasına satın alınmak istenen konutun tapusu eklenmektedir. Tapusuz konuta kredi verilmediği gibi çoğu banka da iskanı olmayan eve kredi verilmesi konusunda da isteksiz davranmakta ve konut kredisi reddedildi kararı vermeyi tercih etmektedir.

Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları 

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin bankaya vermeleri gereken evraklar kullanılacak olan taşıt kredisi türüne göre belirlenmektedir. Sıfır taşıt kredisi başvurusu için standart evraklara ek olarak satın alınacak araca ait proforma fatura yeterli olurken ikinci el taşıt kredisi için ise aracın ruhsatı ve noter onaylı araç satış sözleşmesi talep edilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları 

Günümüzde bankalar yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvurularını daha kolay bir şekilde onaylarken bu kişilerin evraksız kredi kullanımını sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi başvuru formu doldururken yukarıda yazan standart belgeler yeterlidir.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi Kampanyaları, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir