Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalıdır?

Kredi kullanmak isteyen kişilerde bankalar farklı kriterlere bağlı olarak kredi onayı ya da kredi red kararı vermekte olup bunlardan en önemlilerinden biri de kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Ne yazık ki kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması hem kredi onayı almasını zorlaştırmakta hem de onay alabileceği kredi limiti için azalmaya neden olmaktadır.

Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi başvuru formu doldurmadan daha önce kredi notu sorgulaması yapması gerekir. Bu sorgulama sonucunda kredi notu sıfır ile 800 arasında çıkarsa ne yazık ki banka kredi ret kararı verecektir. Çünkü bu not aralığında olan kişiler bankadan kırmızı kalem yemiş olarak kabul edilir ve ancak altın teminatlı kredi başvurusunda bulunurlarsa kredi onayı alabilir. Kredi notunun 800 ile 1.100 arasında ise yine kredi onayı alınması oldukça zordur ve bu kişilerin ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminatlı kredilere yönelmeleri ya da düşük tutarlı kredilere başvuruda bulunmaları gerekir.

Kredi notunun 1.100 ile 1.500 arasında olması orta seviyeli kredi notu anlamına gelir ki bu kişilerin kredi onayı almaları sigortalılık süresi, aylık belgelenebilir gelir seviyesi ve sahip olduğu aylık gelir ortalamasına bağlı olarak belirlenir. Yani kişi belirli kriterlere dikkat ederek başvuruda bulunursa kredi onayı alma şansı yükselir. Burada önemli olan aylık gelir ortalaması ile kişinin kullanmak istediği kredinin aylık taksit tutarlarının uyum sağlamasıdır. 1.500 puan ve üzeri ise kolay kredi onayı alan, maaşına orantılı olduğu takdirde istediği kadar kredi kullanabilecek olan kişilerdir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalıdır? için 1 cevap

  1. huseyin.tasgin der ki:

    Huseyin.tasgin.kredi.notum.kredi.ipotek.yapilandirm.istiyorum.garanti.bank.tasimak.emekli.maas.
    tasimak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir