Kredi Çekmek İçin Kredi Notunuzun Kaç Olması Gerekir?

Kredi notuna göre ne kadar kredi çekebileceğimize bankalar karar verir. Bankalar müşterilerin kredi talepleri üzerine birçok prosedür uygulamaktadır. Bireylerin kredi notları çekecekleri kredi miktarı ile yakından ilgilidir. Kredi notu, bireylerin borçlarına ne kadar sadık olduğunu belirlemektedir. Bankalar kredi notlarını dikkate alarak bireylerin kredi taleplerini değerlendirmeye alır.

Değerli okuyucular bu makalemizde sizlere kredi notunuza göre ne kadar kredi talebinde bulunabileceğiniz ile ilgili bilgi vereceğiz. Bankalar kredi notlarını göz önünde bulundurarak işlem gerçekleştirir. Kredi notu, bireylerin zaman içerisinde yükseltebileceği veya aksine azaltabileceği bir not sistemidir. Bundan dolayı daha önceden çekilmiş kredilerin ya da kullandığınız kredi kartı borçlarının zamanında ve eksiksiz ödemeniz gerekmektedir. Her banka verdiği kredi için farklı faiz oranı uygularken, kredi verirken dikkate aldıkları kredi notları da farklı olabilmektedir. 700 puan altında olan bireylerin kredi başvuruları anında reddedilmektedir.

700 ile 1500 arası puana sahip olan müşterilerin ise kredi talepleri genel olarak reddedilir ve bireylerin kredi notunu yükseltmesi beklenir. 1500 ve üzeri kredi notuna sahip olan bireylerin kredi talepleri anında değerlendirmeye alınır ve kredi çekmeleri oldukça kolaydır. Bankalar için yeterli düzeyde kredi notuna sahip olan müşterilerin diğer gruplara nazaran kredi talepleri çok daha çabuk dikkate alınır. Toplum içerisindeki birçok insan için kredi notuma göre ne kadar kredi talep edebilirim sorusu, bankalar aracılığı ile detaylı bir şekilde cevap bulmaktadır. Kredi notu 700 puanın altında bulunan bireyler için öncelikle kredi notlarını 1500 seviyelerine yükseltmeleri ve tekrardan kredi başvurusunda bulunmaları istenir.

Kredi notunu yükseltmek için ise yine bankaların sunduğu kredi veya kredi kartı borçlarının düzenli ödenmesi gerekir. Kredi kartı borcunun asgari tutarı yerine borcun tamamını ödemeniz kredi notunuzu olumlu yönde etkileyen bir diğer unsurdur. Kredi notunuzu sürekli kontrol ederek oluşabilecek sorunlara karşı  önceden önleminizi alabilirsiniz. Değerli okuyucular kredi notu, bankalar ile yapacağınız işlemler için referans notu niteliğindedir. Eğer ki kredi notunuz düşük ise kredi talebinde bulunmamanız yararınıza olur.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notunuzun Kaç Olması Gerekir? için 8 cevap

 1. Salih der ki:

  Kredi çekmek için ortalamanızın en az 1200 civarı olması en kolay şekilde çekmenize yardımcı olacaktır.

 2. Saliha der ki:

  Çekeceğiniz kredi miktarına göre değişmektedir. 700 puanın altında olanlara bankalar kesinlikle kredi vermemektedir.

 3. Umut der ki:

  700-1200 arası kredi puanı olanlar zor alabilmektedir. Fakat 1200 üstünde olan kişiler kolaylıkla kredi başvuruları onaylanıyor.

 4. Nadim der ki:

  Kredi notunuzun 900’den yüksek olması bazı bankaların kredi imkanı vermesi için yeterlidir.

 5. Nadir der ki:

  Kredi puanınız düşükse eğer yapmanız gerekenleri yaparak başvurunuzu yapmanızda fayda var.

 6. Nafız der ki:

  Kredi çekebilmeniz için ortalama 1100-1200 olursa rahatlıkla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

 7. Nafi der ki:

  Kredi puanınız düşükse eğer normal borçlarınızı otomatik ödemeye vererek düzene sokmanızda fayda var.

 8. Nafiz der ki:

  Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı eğer çekemiyorsanız bu yönde çalışmalar yapmanızda oldukça fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir