Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sigortam Yok

Bankaların kredi başvurusu evrakları arasında yer alan gelir belgesi nedeni ile sigortasız çalışan kişiler ne yazık ki kredi onayı alamamaktadır. Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu kredinin geri ödemesinde kullanacakları geliri bankaya mutlaka kanıtlamaları gerekir. Sigortasız çalışmak tercihinde bulunan kişilerin maaş bordrosu gibi gelir belgeleri olmadığı için kredi başvuruları onaylanamaz.

Maaş Yazısı İle Kredi 

Günümüzde sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalardan onay almak isteyen kişilerin mutlaka maaş yazısı gibi farklı gelir belgeleri sunmaları gerekir. Bu belgeleri sunmayan kişilerin kredi reddi kararı almaları kesindir. Ancak işverenler Maliye Bakanlığı tarafından yapılan sıkı takiplerden kurtulmak ve herhangi bir cezai işlem ile karşı karşıya kalmamak için maaş yazısı vermeyi reddetmektedir. Bu durumda kredi kullanmak istiyorum diyen kişi kira geliri gibi farklı gelir belgeleri sunmalarıdır.

Gelir Belgesiz Kredi 

Her banka dönemsel olarak gelir belgesiz, evraksız kredi kampanyaları düzenlemekte olup bu kampanyalarda sözü geçen gelir belgesiz terimi bu belgesi olmayan anlamında kullanılmamaktadır. Bankanın belirttiği konu sadece gelir belgesinin elden teslim edilme zorunluluğu bulunmadığıdır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kampanyaları, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir